12. 11. 2017

Dorostenky Sparty zvládly derby a přezimují na čele

O víkendu se odehrálo na závěr podzimní části jedenácté kolo nejvyšší soutěže žen. Mladé Sparťanky zvládly derby a přezimují na prvním místě, Lokomotiva remizovala s Duklou, Hradec veze tři body ze Slovácka, Pardubice s Plzní až v pátek.

První víkendový den se odehrálo jediné utkání, ve kterém pražská Dukla zamířila do Brna. Domácí Lokomotiva prohrávala ve 31. minutě po brance Fominykh, těsně před přestávkou však vyrovnala Tereza Pušková. Po změně stran již branka nepadal a oba celky si rozdělily body za remízu 1:1.

Lokomotiva Brno H.H. - FK Dukla Praha 1:1 (1:1)
40. Pušková T. - 31. Fominykh
Statistiky utkání

V neděli dopoledne přivítalo Slovácko na své půdě Hradec Králové a byly to hostující hráčky, které odcházely z utkání veselejší. To s totiž v rozmezí osmi minut trefila třikrát Vejrová a bylo o osudu duelu rozhodnuto. V poslední minutě už jen korigovala výsledek na 1:3 Krištofová.

1.FC Slovácko – FC Hradec Králové 1:3 (0:3)
80. Krištofová - 11., 17. a 19. Vejrová

Nedělní odpoledne pak patřilo druhému derby sezóny, ve kterém hostila Sparta Slavii. Na umělé trávě strahovského stadionu se dařilo lépe letenským fotbalistkám, které zvítězily 3:0 a jsou na čele ligové tabulky. Skóre otevřela ve 12: minutě Marcinková, po změně stran potvrdily vítězství Cvrčková a Dvořákovou.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 12. Marcinková, 63. Cvrčková, 75. Dvořáková

Dohrávky 1. ligy dorostenek:

11. kolo - 17. 11. 13:30 SK DFO Pardubice - FC Viktoria Plzeň (Ohrazenice - UMT)
08. kolo - 17. 11. 14:00 Lokomotiva Brno H. H. - 1.FC Slovácko (H.Heršpice)
09. kolo - 26. 11. 15:00 AC Sparta Praha - Lokomotiva Brno H. H. (TCM Strahov - UMT)