29. 4. 2019

Dorostenky Sparty zvládly derby a titul mají na dosah

Ve druhém kole nadstavbové části vyhrály mladé Sparťanky derby proti Slavii 2:0 a jsou blízko zisku dalšího titulu. Třetí Slovácko si připsalo v Brně výhru 6:2, Pardubice na penalty porazily Plzeň, Hradec zdolal poslední Duklu 2:1.

Sparťanky vstoupily do třetího derby sezony lépe brzo šly do vedení. Nejdříve brankářka Lukášová zaspala při centru, ale zakončení Dvořákové zblokovala obrana na rohový kop. Po následně rozehrané standardní situaci propadl míč k Pochmanové a ta poprvé rozvlnila síť. Další šance domácího celku zůstaly nevyužité, Šubrtová ani Dvořáková navýšit skóre nedokázaly.

I po změně stran měly Sparťanky další samostatné úniky, ale Lukášová byla úspěšná. Diváci viděli už jen jedinou branku, když se ve 47. minutě prosadila Šubrtová. Slavia se dostala do šance ojediněle, hlavičku Hladíkové chytila připravená brankářka Kubištová. Další trefa domácí Pochmanové nebyla uznána pro ofsajd a stejná hráčka v 63. minutě mířila z nařízeného pokutového kopu mimo tyče.

Sešívané se nedočkaly korekce výsledku ani v závěru, kdy si vytvořily několik zajímavých momentů, v nastaveném čase pak z trestného kopu orazítkovala Hilbertová břevno.  Sparťanky vedou čtyři kola do konce před druhou Slavií o 15 bodů, ta má ale středeční utkání se Slováckem k dobru. Spartě k zisku titulu stačí zisk jednoho bodu nebo jakékoliv zaváhání Vršovického týmu.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 2:0 (1:0)
11. Pochmanová, 47. Šubrtová

Ve druhém utkání skupiny o titul došlo na moravský souboj, ve kterém si Slovácko odvezlo z Brna všechny tři body. Hostující celek rozhodl o výhře již v prvním poločase, který vyhrál 6:0. Lokomotiva po pauze pouze korigovala na konečných 2:6.

Lokomotiva Brno H.H. – 1.FC Slovácko 2:6 (0:6)
59. Jílková, 68. Šimková - 4. Jelínková, 6. Illéšová (pen.), 15. Furiková, 28. Pěčková, 37. Polášková, 40. Ohlídalová

V boji o sestup se nedařilo Dukle, která je i nadále poslední se ziskem čtyř bodů. Pražanky nestačily na domácí půdě na Hradec Králové, který zvítězil 2:1. Druhý duel mezi Pardubicemi a Plzní se rozhodoval až v pokutových kopech. Po remíze 2:2 si nakonec extra bod připsaly domácí fotbalistky, kterým patří 5. příčka.

FK Pardubice – FC Viktoria Plzeň 2:2 (2:0), 4:3 pen.