11. 3. 2018

Dorostenky vstoupily do jara

V sobotu 10. března se odehrálo kompletní dvanácté kolo nejvyšší soutěže dorostenek. Výhry si připsala jak vedoucí Sparta, tak i druhé Slovácko. Brno vyhrálo v Plzni, Slavia porazila Pardubice.

Do jarní části vstoupily jako první dopoledne dorostenky Slavie a Pardubic. Na umělé trávě v Edenu dostala do vedení domácí celek již v deváté minutě Hladíková, další branku přidala Růžičková. Po změně stran opět mířila přesně Hladíková, po následném snížení Pavlasové uzavřela na 4:1 pro Slavii v poslední minutě svoji druhou brankou Růžičková.

Odpoledne cestovala vedoucí Sparta do Hradce Králové a potvrdila roli favorita. Pražanky sice v neúplné sestavě vypadly s východočeským celkem v poháru, v ligovém utkání ale zvítězily přesvědčivě 5:0. Dvakrát se z gólu radovala Marcinková, dále se trefila Šubrtová s Pochmanovou, jedna branka byla vlastní.

Nejdelší cesta na utkání čekala Brňanky, které zamířily do Plzně. Domácí fotbalistky vedly  po brance Michalcové, smírný poločasový výsledek ale zajistila Holá. Moravačky po přestávce dominovaly a po trefách Oklešťkové, Vokálové, Tůmové a Novákové vezou do Brna tři body za výhru 5:1.

V podvečer se na pražské Julisce střetla domácí Dukla se Slováckem a hostující celek utkání ovládl. Skóre otevřela ve 13. minutě Malatová, další branky do poločasu přidaly Krejčířová, Stařinská a Illéšová. Poslední jmenovaná nakonec mířila v utkání přesně třikrát, o další branky se postaraly Božková, Bieliková z penalty a znovu se radovaly Malatová se Stařinskou.