7. 4. 2016

Dorostenky WU19 díky dvěma trefám Ducháčkové porazily Finsko

Po úterní vysoké prohře s domácím Nizozemskem nastoupily české dorostenky v elitní fázi kvalifikace ME ve čtvrtek proti týmu Finska, který v úvodním měření sil porazil Bělorusko 2:1. Hráčky národního celku zapomněly na nezdar v prvním duelu a tentokrát vyhrály 2:1, i když se vítězství nerodilo snadno.

Vstup do utkání se svěřenkyním trenéra Vlachovského nepovedl ani tentokrát a hned ve druhé minutě otevřela brankový účet Savolainen. Srovnat mohla po deseti minutách hry kapitánka Chlumová, ale dobře proti ní zasáhla brankářka Mäkelä. Vyrovnat se Češkám přeci jen podařilo v 19. minutě, když přesně mířila Ducháčková.

V dalších minutách nemířily české dorostenky přesně, před přestávkou zahrozily také Finky, ale Růžičková byla v brance proti Savolainen připravena. Do šaten šly ovšem za jednobrankového vedení české hráčky, když Stárová našla Ducháčkovou a česká útočnice se prosadila střelou k tyči podruhé v utkání.

Po přestávce se hrálo dlouho bez výraznější brankové příležitosti, až v 69. minutě o sobě daly vědět Finky, Kollanen trefila břevna, ale předtím byl odpískaný ofsajd. Další velkou šanci si připravily Finky v 75. minutě, ale stav zůstal nezměněn i po dalších nepřesných pokusech seveřanek. Tlak soupeře se stupňoval, ale žádná branka již nepadla, a tak si český výběr připsal výhru 2:1.

Posledním soupeřem českého týmu bude v neděli od 14:30 hodin Bělorusko, které podlehlo ve druhém utkání Nizozemsku 0:3.

Po vysoké prohře a gólu ve druhé minutě nám nebylo nejlépe. Dokázali jsme se však zvednout a do poločasu jsme si vytvořili několik příležitosti, z nichž dvě proměnila Hanka Ducháčková. Ve druhé půli nás Finsko zatlačilo, vytvořilo si dvě až tři nebezpečné situace, které jsme ale přečkali bez úhony. Hráčky stálo utkáni hodně sil a za to, jakým způsobem se dnes prezentovaly, jim patří velké díky,“ uvedl po druhém utkání trenér českých dorostenek Petr Vlachovský.

Finsko – Česká republika 1:2 (1:2)

Elitní fáze kvalifikace ME WU19:
Góly:
2. Savolainen – 19. a 44. Ducháčková
ŽK: 56. Janíková
ČR: Růžičková – Smetková, Majerová, Čížková, Kovaříková – Janíková, Stárová, Chlumová – Veselá (80. Waltrová), Ducháčková (86. Skálová), Mášová (90. Kubicová)

Tabulka 3. kvalifikační skupiny:
1. Nizozemsko   2   2 0 0 10:2 6
2. Finsko   2   1 0 1 3:3 3
3. Česká republika   2   1 0 1 4:8 3
4. Bělorusko   2   0 0 2 1:5 0

Další program WU19 v kvalifikaci:
10.04. 14:30 Česká republika – Bělorusko (Sportpark De Bijenkorf, Hengelo, Nizozemsko)