24. 11. 2017

Dorostenky znají soupeře v další fázi kvalifikace ME

Páteční dopoledne patřilo ve švýcarském Nyonu losování kvalifikace ME pro obě dorostenecké kategorie WU19 a WU17. Češky tak znají soupeře pro elitní fázi v letošním ročníku, proběhl i los základní fáze pro sezónu 2018/19.

Reprezentační devatenáctka vyhrála svoji skupinu, když neztratila ani bod a před losem byla zařazena do prvního výkonnostního koše. Svěřenkyně trenéra Vlachovského nakonec v dubnu příštího roku čeká v cestě na EURO Itálie, Rusko a Skotsko Na finálový turnaj do Švýcarska se probojují pouze vítězky kvalifikační skupiny.

„Skupina je hodně vyrovnaná. Postoupit může kdokoliv, skupina nemá ani outsedira. Je škoda, že jsme ze čtvrtého koše dostali Skotsko, byly tam daleko lehčí soupeřky. Bez ohledu na sílu soupeřek máme šanci postoupit. Snad budou všechny hráčky zdravé a postavíme silný tým, jako tomu bylo na první fázi,“ uvedl k losu Trenér Petr Vlachovský

Los elitní fáze kvalifikace ME 2017/18 WU19:
Skupina 7: Česká republika
, Itálie, Rusko, Skotsko
Termín: 2.4.,5.4. a 8.4. 2018 (Skotsko)

Proběhl i los první fáze kvalifikace ME pro následující 2018/19. Před losem byly české reprezentantky ve druhém koši a za cíl budou mít jistě postup do další fáze, stejně jako tomu bylo letos.

„V první fázi většinou narazíte na jednoho outsidera, jednoho favorita a na tým, který nesmíte podcenit. I nyní je podobné rozložení, Norsko velmi kvalitní země, Gruzie outsider skupiny a v Bosně jsme za poslední 3 roky byly dvakrát a nebyly to s ní lehké zápasy. Vždy jsme však dokázali zvítězit a určitě by tomu mělo být i tentokráte,“ řekl po losu Vlachovský.

Los základní fáze kvalifikace ME 2018/19 WU19:
Skupina 4: 
Norsko, Česká republika, Bosna a Hercegovina, Gruzie
Termín: 2.10.,5.10. a 8.10. 2018 (Bosna a Hercegovina)

Mladší kolegyně z kategorie WU17 mají před sebou také elitní fázi kvalifikace, tým trenéra Matejky postoupil z druhé příčky a před losem byl ve třetím koši. I na finálový turnaj této kategorie postupují pouze vítězky sedmi kvalifikačních skupin.

„Skupina je velmi vyrovnaná, nemá jasného favorita. Vyhnuli jsme se smrtelnému Španělsku, těžkému Německu i Anglii. Los nám přál, nesmíme se uspokojit, ale poctivě se připravit a udělat vše pro postup,“ sdělil k losu elittní fáze trenér Milan Matejka.

Los elitní fáze kvalifikace ME 2017/18 WU17:
Skupina 4: 
Maďarko, Srbsko, Česká republika, Itálie
Termín: 23.3., 26.3. a 29.3. 2018 (Maďarsko)

Pro losování první fáze pro další ročník byla česká reprezentace v prvním výkonnostním koši a tak by opět neměl být problém postoupit do další fáze, kam zamíří dva nejlepší celky.

„Los skupiny pro první fázi kvalifikace příštího ročníku je obdobný tomu letošnímu. Měli bychom se utkat s Dánskem o první místo ve skupině, kde bychom byli rádi úspěšnější. Samozřejmě s respektem ke všem ostatním soupeřům,“ uzavřel Matejka.

Los základní fáze kvalifikace ME 2018/19 WU17:
Skupina 1: Česká republika
, Dánsko, Ukrajina, Faerské ostrovy
Termín: 15.10.,18.10. a 21.10.2018 (Dánsko)

foto: UEFA.com