Úvod zápasu vyšel lépe domácím hráčkám a po několika vteřinách Spartu do vedení dostala Stašková. Slavia se do duelu dostávala postupně, po čtvrthodině mohla srovnat Divišová, její pokus však v poslední chvíli zblokovala domácí kapitánka Odehnalová. Po následném rohu zakončovala těsně vedle Pincová.

Navýšit vedení domácích mohla Mocová, její pokus se však otřel pouze o boční síť. V 34. minutě se již Slavia mohla radovat. Divišová se tváří v tvář brankářce Dorseyn nemýlila a bylo srovnáno na poločasových 1:1.

Po změně stran se dařilo více Vršovickému celku a podařilo se mu otočit vývoj skóre. Hlavou se prosadila Svitková a Slavia vedla. I v dalších minutách byly nebezpečnější hostující hráčky, další tutovku Divišová vychytala Dorsey.

V 64. minutě bylo opět srovnáno. V pokutovém území byla faulována Halinen a nařízenou penaltu s s přehledem proměnila Strom. Sparta postupně zvyšovala tempo, šance byly k vidění na obou stranách, branka však nepadla ani po faulu Krejčiříkové na Staškovou, kdy hostující záložnice uviděla červenou kartu. Druhé derby sezóny tedy skončilo nerozhodně 2:2, Slavia stále vede o tři body před druhou Spartou.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 2:2 (1:1)
1. Stašková, 65. Strom (pen.) - 34. Divišová, 49. Svitková
Statistiky utkání

Sparta - Slavia 2:2 (4.11.2017, 11. kolo 1. ligy žen, Strahov)

V sobotu se také odehrál přímý souboj o čtvrté místo v tabulce a na severu Čech se více dařilo Plzni. Do vedení dostala Západočešky již po sedmi minutách Nehodová, na konečných 2:0 upravila v 70. minutě Tauberová. Plzeň je tedy čtvrtá, Liberec klesl na pátou příčku.

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
7. Nehodová, 70. Tauberová

Do Brna v sobotu dorazila Dukla a diváci v Horních Heršpicích viděli remízu 1:1. V 26. minutě proměnila pokutový kop domácí Vojtková, po přestávce ovšem v 73. minutě vyrovnala Rychtarová.

Lokomotiva Brno H.H. - FK Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 26. Vojtková (pen.) - 73. Rychtarová

V jediném nedělním utkání si Slovácko poradilo s Hradcem 3:0. Na umělé trévě staroměstského Širůchu se trefovaly pouze Slovenky v domácím dresu. Dva góly si připsala Maťavková, jednu branku dala Fabová.

1.FC Slovácko - FC Hradec Králové 3:0 (2:0)
Branky: 15. a 66. Maťavková, 29. Fabová