2. 11. 2017

Druhé derby žen na závěr podzimní části 1. ligy

V posledním kole podzimní části 1 .ligy žen je hlavním tahákem druhé derby sezóny Sparta – Slavia. Dále Liberec přivítá Plzeň, Dukla míří do Brna a Slovácko vyzve Hradec Králové. Na programu je i 10. kolo ligy dorostenek.

Do druhého derby sezóny půjde z první pozice hostující Slavia, která dokázala v prvním napínavém duelu porazit Spartu těsně 3:2. „Čekají nás ještě dvě derby v jarní části, ale pokud bychom vyhrály, bylo by to už hodně nadějné. Jdeme do toho s tím, že to bude těžký zápas, bude to bojovné, ale já bych si přála, aby byl zápas víc o fotbale než o soubojích. Je to ale těžké, tlak je v tomto zápase obrovský. Počítá se s tím, že jinde se body neztrácí a derby se musí vyhrát a nesmíte ho prohrát,“ uvedla na setkání s novináři slávistka Eva Bartoňová.

Před derby věří svému týmu i sparťanka Petra Vyštejnová. „Doufám, že Slavii konečně porazíme, aby liga byla zase zajímavější pro nás i pro Slavii a bylo se zase o co rvát. Nedávno se nám to povedlo v poháru, věřím, že to zopakujeme,“ uvedla.

V letošní sezóně se po základní části nebudou půlit body, a tak může vršovický celek v případě úspěchu výrazně nakročit za pátým titulem v řadě. Druhé derby sezóny začíná v tréninkovém centru Sparty na Strahově v sobotu od 11 hodin.

Ještě předtím však poměří síly Liberec s Plzní. Na umělé trávě ve Frýdlantu v Čechách půjde opět o důležité body ve vyrovnané dolní části tabulky, kdy je rozdíl mezi čtvrtou a osmou příčkou pouze dva body. V prvním měření sil se oba celky rozešly smírně 1:1.

V sobotu od 11 hodin se také střetne Lokomotiva Brno s pražskou Duklou. Ve čtvrtém kole zvítězily Pražanky na domácí půdě 3:1, což se jistě brněnský celek pokusí soupeřkám oplatit. Na závěr víkendu je na programu jediné nedělní utkání, ke kterému do Starého Města dorazí Hradec Králové. Domácí Slovácko je favoritem duelu, v Hradci vyhrály svěřenkyně trenéra Vlachovského 3:0.

Program 11. kola 1. ligy žen:
4. 11. 10:30 FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzeň (Frýdlant v Čechách - UMT)
4. 11. 11:00 Lokomotiva Brno H.H. - FK Dukla Praha (Horní Heršpice)
4. 11. 11:00 AC Sparta Praha - SK Slavia Praha (TCM Strahov - UMT)
5. 11. 14:00 1. FC Slovácko - FC Hradec Králové (Širůch – UMT)

Liga dorostenek má o víkendu na programu kolo desáté. V sobotu Slavia hostí na Xaverově Slovácko, ve třech nedělních duelech na sebe narazí druhá Plzeň s první Spartou, Lokomotiva Brno s Pardubicemi a Dukla s Hradcem Králové.

Program 10. kola 1. ligy dorostenek:
4. 11. 14:00 SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko (Xaverov)
5. 11. 10:30 FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha (ZŠ 33 - UMT)
5. 11. 11:00 Lokomotiva Brno H. H. - SK DFO Pardubice (Horní Heršpice)
5. 11. 14:00 FK Dukla Praha - FC Hradec Králové (Nusle)