23. 10. 2019

Druhé derby žen v neděli

Dva nejlepší české týmy se střetnou podruhé v sezoně. Vedoucí Slavia v neděli od 14:30 hodin hostí v TC Eden druhou Spartu.

Program devátého kola 1. ligy žen začne dvěma duely již v sobotu. Lokomotiva Brno vyzve doma Pardubice a do Liberce přijede plzeňská Viktoria. V neděli nás pak čeká již zmiňované derby a střetnutí Dukly se Slováckem.

První derby sezony se vydařilo lépe sešívaným, které zvítězily na Strahově 2:1. Ovšem vítězství se nerodilo lehce, do vedení šla totiž v 53. minutě Sparta, když se prosadila střídající Sonntagová. Slavii se ale povedl dokonalý obrat a po brankách Kožárové a Svitkové si odvezla tři body.

„Jako vždy to bude boj o každý metr. Doufám, že navážeme na druhý poločas s Arsenalem a budeme dominovat. Chci, abychom předvedly to, co po nás požaduje trenér a to hned od první minuty,“ uvedla opora záložní řady Slavie Kateřina Svitková.

Vršovické fotbalistky jsou po osmi kolech na prvním místě tabulky, bez ztráty bodu a se skvělým skóre 63:3, na kterém se již devatenácti přesnými zásahy podílela Kateřina Svitková, dalších čtrnáct gólů přidala Kožárová.

„Očekávám tradičně bojovné utkání, jako každé derby. Byla bych ale raději, kdyby se hrál fotbal, který je atraktivní i pro diváky, tedy takový, který oba týmy bezpochyby umí předvádět. Chceme se prezentovat bojovností, ale i rychlou, tvrdou a efektivní hrou. Rozhodovat budou jistě osobní souboje, týmový výkon, vůle a samozřejmě i chyby. Víme moc dobře co je ve hře a s tímto vědomím se na zápas připravujeme. Musíme odevzdat vše, ale zároveň si to užít. Toto jsou velké souboje na které se těšíme,“ těší se na nedělní utkání sparťanka Markéta Ringelová.

Sparta jde do derby z druhé pozice, když svěřenkyně trenéra Petra Bartalského zaváhaly pouze ve zmiňovaném derby. V letenském celku se střelecky nejvíce daří Lucii Martínkové s dvanácti brankami, sedm jich dala Američanka Burkenroad.

1. liga žen – program 9. kola:
26.10. 11:00  Lokomotiva Brno H.H. - FK Pardubice (H.Heršpice)
26.10. 11:00  FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzeň (Městský stadion)
27.10. 14:30  SK Slavia Praha - AC Sparta Praha (TC Eden)
27.10. 14:30  FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko (Juliska)