5. 7. 2015

Druhé utkání Češky nad Irskem vysoko vyhrály

Po úvodní prohře s domácí Jižní Koreou dnes vysokoškolačky nastoupily na Univerziádě proti celku Irska. Svěřenkyně trenéra Mišovce vedly o přestávce již o tři branky a nakonec zvítězily vysoko 5:1.

Do druhého utkání vstoupily Češky opět útočnou hrou. Po necelé čtvrthodince šly naše hráčky do vedení, když centr Matouškové využila prudkou střelou Chlastáková. O pár chvilek později Matoušková mířila pouze do tyče, ovšem míč za brankovou čáru dorazila Necidová. 

Aktivní hrou Češky donutily soupeřky k chybám. Ještě před poločasem zvýšila na 3:0 Matoušková, kterou krásně vyslala uličkou do šance Cahynová.

Hned po přestávce naše hráčky navýšily vedení. Po rohovém kopu Svitkové zakončovala Malinová a lobem poslala míč do sítě. Téměř vzápětí ale Irky snížily, po rohovém kopu využily nedůrazu v obraně. 

V závěru se ještě Irky snažily něco udělat s výsledkem, ale nakopávané míče si česká obrana pohlídala. Naopak po kolmé přihrávce Ondřejkové uzavřela skóre na konečných 5:1 Matoušková.

Anton Mišovec, trenér: „Utkání proti Irsku jsme rozhodli již v prvním poločase. Některé úseky hry byly z naší strany velmi dobré. Po změnách v sestavě oproti prvnímu utkání jsme byli herně a hlavně gólově efektivnější. Chtěl bych poděkovat celému týmu za aktivní útočnou hru a krásné branky. Doufáme, že se nám bude dařit i v pondělí proti Tchajwanu, Který po úvodní remíze s Irskem prohrál s domácím celkem 0:1.“

Irsko – Česká republika 1:5 (0:3) 
Branky:
 43. a  90.+2 Matoušková, 14. Chlastáková,  17. Necidová, 52. Malinová. 
Sestava: Sladká - Dědinová, Bartoňová. (86.Šturmová), Janků,  Benýrova -  Malinova,  Cahynová (81. Onřejková),  Svitková (90. Veselá), Chlastáková. (64. Němečkova) -  Necidová,  Matoušková. 

Autor: Anton Mišovec, PJml