2. 4. 2021

Dukla přetlačila Lokomotivu, tři body berou i Sparta, Slavia a Slovácko

Ve 13. kole 1. ligy žen porazila Dukla v napínavém boji Lokomotivu 3:2, Sparta nasázela Liberci pět branek, Slavia se proti Plzni prosadila dokonce osmkrát. Slovácko rozhodlo duel v Pardubicích až v nastaveném čase.

Souboj mezi pražskou Duklou a Lokomotivou Brno začal o něco lépe hostující tým, ale postupně převzaly otěže duelu Pražanky. Šance Pergnerové a Dudové však zůstaly bez využití. Až po půl hodině se poprvé vlnila síť, když po trestném kopu nejvýše vyskočila Dudová a domácí hráčky šly do vedení.

Ve druhém poločase navýšila vedení přesnou střelou Hrobská a zdálo se rozhodnuto. Brňanky však byly proti a z pokutového kopu snížila Kovaliková. Zanedlouho bylo vyrovnáno, když využila chyby v domácí rozehrávce Anna Pušková. Konečnou podobu výsledku však dala za pár minut Ajazi a Dukla tak po výhře 3:2 brala všechny tři body.

FK Dukla Praha – Lokomotiva Brno H.H. 3:2 (1:0)
33. Dudová, 56. Hrobská, 75. Ajazi – 63. Kovaliková (pen.), 71. Pušková A.

Sparta zajížděla dopoledne na půdu Liberce, který hostil Pražanky na umělce v Doubí. Skóre utkání otevřela hned po pěti minutách Křivská, další branky si nechaly fotbalistky z Letné do druhého poločasu. Chvilku po přestávce se radovala Nepokojová, v závěru pak nastřílela hattrick Ringelová.

FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 0:5 (0:1)
78., 80. a 90.+1 Ringelová, 5. Křivská, 49. Nepokojová

Viktoria Plzeň se konečně představila po konci karantény a hned stála proti silné Slavii. Pražanky nasázely v prvním poločase hned pět gólů, když se postupně trefily Divišová, dvakrát Černá, z pokutového kopu Bartovičová a Kožárová. Po změně stran se poprvé v české lize trefila Pierre Luis a dvakrát se radovala Persson.

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 0:8 (0:5)
24. a 36. Černá, 82. a 90. Persson, 19. Divišová, 30. Bartovičová (pen.), 42. Kořárová, 73. Pierre Louis

Kolo uzavřel zápas posledních Pardubic se Slováckem. Hostujícím fotbalistkám se nedařilo najít recept na houževnatou obranu Perníkářek, nakonec utkání rozhodla jediná branka, kterou vstřelila v nastaveném čase Pěčková.

FK Pardubice – 1.FC Slovácko 0:1 (0:1)