10. 1. 2019

Dukla se představila v Drážďanech

Od starší přípravky po dorostenky pražské Dukly se všechny 4 týmy o víkendu 5.-6. ledna účastnily turnajového běhu v Drážďanech, kde se mládežnické týmy vůbec neztratily. Starší přípravka skončila těsně stříbrná, mladší žákyně přivezly bronzové medaile.

V sobotu dopoledne rozehrály první turnaj mladší žákyně, ve které se utkaly s FF USV Jena, 1.FFC Fortuna Dresden a FFC Berlin. Po úvodní remíze 0:0 s Jenou, si poradily s domácím výběrem 4:0 a závěrečnou remízou 1:1 s Berlinem se katapultovaly na první místo skupiny. Do semifinále nastoupily proti pozdějším vítězkám z SV Adler Berlin a po těsné prohře 1:2 je čekal poslední zápas o 3. místo. V něm se dvěma góly prosadily fotbalistky Dukly a otočily výsledek proti DFC Westsachsen Zwickau na 2:1. Následně si mohli všichni včetně trenérů vychutnat konečně a pěkné 3. místo!

Následoval turnaj dorostenek WU17, na který dorazilo deset týmů. Na úvod turnaje se Dukla utkala s FFC Berlin a po slibném výkonu zvítězila 2:1. Dalšími soupeřkami byly týmy 1.FFC Fortuna Dresden I a Rostocker FC I. S oběma týmy Pražanky odehrály velmi dobrá utkání, avšak v každém zápase podlehly 0:1. Nutno říci, že šance na postup stále žila i do posledního zápasu skupiny, kdy je čekal tým SV Eiche Reichenbrand. S týmem pozdějších vítězek se nezvládl úvod utkání a ztrátu se nepovedlo dohnat, konečný stav tak zůstal 1:2. O konečné 7. místo se hráčky Dukly porvaly s SV Planitz, kterému ale uštědřily výsledek 4:0, a tak turnaj zakončily na 7. místě. Nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášena Tereza Žáková.

Druhý den začal nejmladším turnajem. Starší přípravka se v konkurenci šesti týmů potkala ve skupině stejně jako ostatní kategorie s FFC Berlin I a 1.FFC Fortuna Dresden I. V zápasech jasně dominovala a po výhrách 3:1 a 4:0 postoupila do semifinále, kde se potkala s FFC Berlin II. Po dalším pěkném výkonu a výhře 3:1 čekalo mladé fotbalistky Dukly finále. V něm narazily hráčky na skupinového soupeře FFC Berlin I. Po několika neproměněných šancích utkání skončilo 1:1 a o vítězi turnaje rozhodovaly penalty. V nich měly větší štěstí soupeřky a pro holky z WU11 tak byly připravené stříbrné medaile. I přes nezískání vytouženého poháru byl tým Dukly jasně nejlepší v předvedené hře a kromě pěkných zážitků si odváží i ocenění pro nejlepší brankářku turnaje, jež vyhrála Gabča Sobotková.

Posledním turnajem byl turnaj starších žákyň, kde bylo stejně jako u dorostenek deset týmů. Žákyně začaly velmi slibně, proti SV Planitz a SpVgg Dresden-Löbtau udržely čistá konta, ale gól ani nevstřelily, tudíž na úvod dvakrát 0:0. Další zápasy odehrály proti SV Adler Berlin, kde podlehly těsně 1:2 a následně v utkání s FF USV Jena znovu podlehly nejtěsnějším rozdílem 0:1. Tyto výsledky žákyním přinesly sice jen zápas o 7. místo, ale největší aplaus turnaje sklidila Ema Lidická, která trefila basketbalový koš. V posledním zápase turnaje čekal hráčky Dukly FC Sängerstadt, se kterým prohrály 1:3 a skončily tak na konečném 8. místě.