2. 5. 2021

Dukla zaskočila Plzeň, Kožárová řádila v Liberci, Sparta deklasovala Lokomotivu

Poslední dohrávky základní části 1. ligy žen jsou minulostí. Dukla vyhrála v Plzni, na vysoké výhře Slavie v Liberci se podílela čtyřmi góly Kožárová a Sparta nasázela brněnské Lokomotivě deset branek.

Plzeňské fotbalistky nastupovaly do dohrávky s Duklou s dobrou náladou, když dokázaly ve středu v Dobřanech potrápit Spartu. Vstup do utkání měly Západočešky i přes absenci zraněné reprezentantky Mrázové aktivní, nebezpečná byla hlavně Ivaničová. Pražanky musely hned ve druhé minutě střídat, když hřiště opustila zranění Ajazi.

Dukla překvapila domácí obranu ve 23. minutě, když Dvorská orazítkovala tyč a dobíhající Španělka Conde Sancho vstřelila svoji první branku v české lize. Za pár minut přišla pro Pražanky další rána, na nosítkách opustila hřiště brankářka Pučová.

I po přestávce hledaly domácí fotbalistky recept na obranu Dukly, ale Ivaničová brankářku Dolejšovou neprostřelila. Na druhé straně zase nepřesně zakončovala Prošková. Po hodině hry se však Pražanky radovaly podruhé, míč přesně k tyči poslala Dudová.

Viktoriánka Ivaničová si v další šanci opět vylámala zuby na brankářce Dolejšové a když hostující Hrobské zblokovala gólovou střelu plzeňská Janka Lukáčová, odvezly si Dukla z Dobřan tři body.

FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 0:2 (0:1)
23. Conde Sancho, 61. Dudová

Slavia si v sobotu odvezla z Liberec tři body, již od prvních minut řádila v útoku sešívaných Kožárová, která se nakonec radovala v utkání čtyřikrát. Po čtvrt hodině hry otevřela skóre po chybě v obraně Severočešek, následně využila přihrávky Šlajsové a hattrick dovršila vedoucí tabulky střelkyň již ve 26. minutě. Zanedlouho si po rohovém kopu srazila míč do vlastní sítě brankářka Zuchová a Pražanky vedly v poločase o čtyři góly.

I po změně stran pokračovala převaha Slavie, góly si však svěřenkyně trenéra Kolomazníka nechaly až na závěrečnou čtvrthodinu. Pátou trefu přidala Černá, následně počtvrté v utkání přesně mířila Kožárová, která vstřelila již 28. branku v sezoně a skóre na 7:0 pro sešívané uzavřela v závěru Šlajsová.

FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 0:7 (0:4)
15., 19., 26. a 83. Kožárová, 76. Černá, 89. Šlajsová, 33. vlastní

Sparťanky na Strahově doslova převálcovaly Lokomotivu, které nastřílely deset gólů.  Letenský tým poslala rychle do vedení Lucie Martínková, další branku přidala Ondrušová a obě hráčky se v rychlém sledu radovaly ještě jednou. Do přestávky ještě přesně mířila Křivská a domácí hráčky vedly o pět branek.

Ve druhém poločase Sparta nadále dominovala a přidala dalších pět gólů do brněnské sítě. Nejdříve se trefila Pochmanová, také Křivská a opět Pochmanová. Radovala se také Cvrčková a na závěr si hattrick připsala po gólu z pokutového kopu i Martínková

AC Sparta Praha – Lokomotiva Brno H.H. 10:0 (5:0)
10., 18. a 88. (pen.) Martínková L., 14., a 19. Ondrušová, 53. a 70. Pochmanová, 31. a 68. Křivská, 84. Cvrčková

Díky lepšímu skóre ve vzájemných zápasech půjde do nadstavbové části z prvního místa Sparta před Slavií, Slovácko je třetí, čtvrtá příčka patří plzeňské Viktorii. Ve skupině o sestup se střetnou Dukla, Lokomotiva Brno, Liberec a aktuálně poslední Pardubice. Získané body a skóre ze základní části se přenášejí do nadstavbové části, která startuje již příští víkend.