12. 5. 2020

Evu Bartoňovou na začátku v Itálii přibrzdilo zranění

V dalším přímém přenosu na instagramu ženského fotbalu si fotbalista Jakub Podaný povídal s obránkyní české reprezentace a milánského Interu Evou Bartoňovou.

Eva se dostala k fotbalu přes kamarády. „Od nějakých šesti let jsem v podstatě vyrůstala ve Studenci na fotbalovém hřišti, se spolužáky ze třídy. Asi v deseti letech jsem pak začala hrát v Hradci na střídavý start a na začátku střední školy jsem přestoupila do Sparty,“ uvedla v rozhovoru české obránkyně.

Pak přišel přestup do Slavie. „Je to složitější téma. Ve Spartě jsem dle mě již prožila dost a cítila jsem, že potřebuji změnu. Myslím, si, že ta změna mi prospěla. Samozřejmě ten začátek a první derby úplně příjemné nebylo. Rozhodnutí to nebylo jednoduché, ale vůbec toho nelituji,“ prozradila.

V létě 2019 zamířila do milánského Interu. „Po dokončení vysoké školy jsem se snažila poslední půlrok shánět zahraniční angažmá, ale pořád to nějak nevypadalo. Začala jsem jednat s agentem z Francie a ten mi dohodil Inter,“ sdělila.

Pak ji však přibrzdila únavová zlomenina. „Po přestupu jsme dva měsíce hodně trénovali a více než u nás. I když jsem se cítila dobře a měla formu, tak tři dny před prvním mistrákem jsem nemohla došlápnout na nohu. Nakonec jsem vynechala celou podzimní část. Pak bylo náročné do toho naskočit, začala jsem hrát hned celá utkání. Když přišla pauza kvůli koronaviru, měla jsem možnost dát se trochu dohromady, a také se učit Italštinu, která mě baví,“ svěřila se dále Eva Bartoňová.

Záznam celého rozhovoru jsme pro Vás umístili na náš youtube kanál.

 foto: inter.it