24. 10. 2017

Fantazie! WU19 porazila i Švédsko a postupuje z první příčky

I když měla česká reprezentace žen do 19 let zajištěný postup do elitní fáze kvalifikace ME už po dvou utkáních, v úterý ji čekalo ještě Švédsko a boj o první příčku a lepší pozici do listopadového losu. Svěřenkyně trenéra Vlachovského duel zvládly a po výhře 2:0 postupují z první příčky.

První vážnější příležitost měly Švédky v 17. minutě, naštěstí však Lilja zamířila pouze do brankové konstrukce. Na druhé straně měla dobrou příležitost česká kapitánka Kamila Dubcová, brankou neskončila ani další šance seveřanky Nyström. Před přestávkou byly k vidění příležitosti ještě na obou stranách, Michaela Dubcová ani Kullashi však branku nevstřelily.

Po změně stran se nepodařilo změnit skóre Valáškové, po rohovém kopu nepřekonala brankářku ani Krejčířová. V 57. minutě se však Češky již radovaly. Po faulu na Staškovou totiž proměnila pokutový kop kapitánka Dubcová.

O několik minut mohla vyrovnat Gebreyohannes, brankářka Lipková ovšem její dva pokusy zlikvidovala a podržela český výběr. Českou brankářku nepřekonala ani Kullashi v další příležitosti. Zanedlouho se ozvala podruhé konstrukce české branky, tentokrát po zakončení Nyström.

Když Češky přežily velký nápor soupeřek, tak udeřily. Po rohovém kopu se prosadila v 72. minutě Stašková a bylo to 2:0. Vzápětí Švédky opět mířily pouze do brankové konstrukce, přesněji Wärulf. Sedm minut před koncem dobře zasahovala Lipková proti Hed, o tři minuty později nenavýšila rozdíl skóre Khýrová.

Češky tak zvládly i třetí utkání, postupují do elitní fáze z prvního místa a se skvělým skóre 19:0.

"Vstup do utkání jsme měli dobrý, z křídelních akcí jsme se do šance nedostali. Soupeřky byly nebezpečné především z rychlých protiútoků a standardních situací. Po změně stran se nám podařilo jít do vedení, což nám pomohlo a po dobrém výkonu jsme získali tři body," okomentoval výhru nad Švédskem trenér Petr Vlachovský.