20. 5. 2017

Finále poháru vyhrály Sparťanky

Jubilejní 10. ročník Poháru FAČR žen vyhrály po osmé v histrorii fotbalistky pražské Sparty, které na stadionu v Třeboni porazily rivalky ze Slavie 2:0, když se trefily zkušená Mocová a mladičká Stašková.

Od úvodu mohli diváci sledovat velmi ofenzivní utkání, slávistika Divišová zamířila těsně vedle branky, ani Sparta nedotáhla zajímavé příležitosti do gólu. Na druhé straně pak Pincová mířila po rohovém kopu hlavou těsně nad.

V 18. minutě vychytala letenskou Ringelovou Votíková, za svoji aktivitu v prvním poločase však byla Sparta nakonec odměněna, když ve 35. minutě rozvlnila síť svoji ranou Mocová.

Po změně stran měla velikou příležitost k vyrovnání Szewieczková, centr Kožárové poslala z volej těsně nad břevno. Zanedlouho mířila po zaváhání letenské obrany Svitková do náruče brankářky Dorsey.

Velkou příležitost měla k vyrovnání i Divišová, svoji hlavičku však neposlala mezi tyče. A tak se na druhé straně radovala podruhé Sparta, když podél Votíkové do branky poslala míč Stašková. V závěru vršovická Tomášková už jen orazítkovala břevno, a tak se letenský celek mohl radovat z historické osmé výhry v Poháru FAČR žen. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena sparťanka Matoušková.