28. 6. 2015

Fotbalistky odlétají na Univerziádu

Česká fotbalová reprezentace žen míří na Letní Univerziádu do Jižní Koreje, kde jí čekají od 2. července boje v základní skupině.

Svěřenkyně trenéra Antona Mišovce v neděli trénovaly na pražském Strahově a večer odlétají směr 28. Letní světová Univerziáda, která se koná v jihokorejském Gwangju. Češky narazí v základní skupině na domácí Jižní Koreu, Irsko a Tchajwan. Z původní nominace chybí Eliška Šturmová, Jana Tomášková a Aneta Šmidrkalová, které nahradily Adéla Šturmová, Iva Veselá a Petra Ondřejková.

Češky v neděli večer letí přes Istanbul do Soulu a následně je čeká ještě 300km přesun vlakem do cílového Gwangju. Celá výprava se bude muset vyrovnat se sedmihodinovým časovým rozdílem.

Na 28. Světovou letní Univerziádu je přihlášen rekordní počet účastníků, tj. 13185 sportovců a členů doprovodu ze 141 zemí, čímž byl překonán rekord z ruské Kazaně 2013 (11759 účastníků). Celé česká výprava čítá 205 osob, z toho je 153 sportovců. Jedná se o přibližně stejně velkou výpravu jako v roce 2013.

Účast na univerziádách je nedílnou součástí sportovní reprezentace České republiky. S významnou podporou MŠMT se akademičtí reprezentanti zúčastní univerziády s cílem dobře reprezentovat český univerzitní sport a Českou republiku a dosáhnout co nejlepších sportovních výsledků, včetně medailových umístění.

Program fotbalistek:
2.7. Jižní Korea – Česká republika (4:00 SELČ)
4.7. Irsko – Česká republika (9:30 SELČ)
6.7. Tchajwan  – Česká republika (9:30 SELČ)
následují utkání o konečné pořadí