25. 4. 2020

Gabriela Šlajsová řeší svoji budoucnost

K třetímu živému rozhovoru na instagramu ženského fotbalu si fotbalista Jakub Podaný pozval útočnici Viktorie Plzeň a čerstvou členku reprezentace žen Gabrielu Šlajsovou.

Gabriela prošla mládežnickými reprezentacemi, v březnu letošního roku na Kypru dostala šanci poprvé i v reprezentačním áčku. Nyní řeší nabídky a svoji budoucnost. „Nejdříve bych se chtěla posunout v české lize, jít do nějakých lepších klubů, jako je Sparta a Slavia. Pak bych přemýšlela dál, chtěla bych zkusit angažmá v zahraničí, živit se fotbalem, pokud mi to půjde jako teď,“ naznačila.

Jednoduché rozhodování jí však nečeká. „Začala jsem studovat na Fakultě pedagogické Západočeské univerzity v Plzni a stále dávám důležitost vzdělání. Nechci školu úplně zanedbávat, ale chtěla bych se více začít věnovat fotbalu na profesionální úrovni. Je to složité, jak to skloubit. Nevím, jak bych to zvládala s dojížděním, ale za zkoušku nic nedám a chtěla bych to zkusit,“ prozradila.

Tato mladá fotbalistka má na co vzpomínat. V roce 2016 vstřelila rozhodující branku v kvalifikaci ME WU17 a s týmem se následně podívala do Běloruska. O rok později na domácím ME vstřelila historicky první branku českého týmu na finálovém turnaji. „To byly pro mě nejintenzivnější zážitky. V Plzni bylo na zahajovacím utkání deset tisíc diváků. I potom co jsme prohrály 1:2, byly ohlasy, že jsme se snažily a nevzdaly to. Do poslední minuty jsme všechny doufaly, že vyrovnáme. Musím se přiznat, že jsme byly všichni nervózní, byl to můj první zápas před tolika fanoušky,“ zavzpomínala také Gabriela Šlajsová.

Záznam celého povídání jsme pro Vás umístili na náš youtube kanál.