8. 10. 2017

Hradec otáčel v Plzni, trio na čele dál uniká

Osmým kolem vstoupila 1. liga žen do druhé poloviny základní části. Hradecké fotbalistky oplatily porážku Plzni, Slavia poslala Duklu na poslední příčku, Sparta porazila Liberec a Slovácko si veze tři body z Brna.

Hradec Králové nepřijížděl na západ Čech v dobrém rozpoložení, se třemi body byl na poslední příčce a trenér Rejman neměl k dispozici žádnou náhradnici. Domácí Plzeň měla v Dobřanech převahu, ale v prvním dějství se do větší příležitosti svěřenkyně trenéra Hebousseho nemohly dostat.


Zajímavé věci se začaly dít až po změně stran. Nejdříve hostující Danihelková z trestného kopu vystrašila Vaníčkovou a orazítkovala tyč, na druhé straně už se síť ale vlnila. Střídající Plháková našla v pokutovém území Ivaničovou a ta hlavou poslala Plzeň do vedení.

Ovšem Východočešky neskládaly zbraně a za několik minut bylo srovnáno, když se tvrdou střelou prosadila Plzáková. Plzeňské hráčky chtěly strhnout vedení zpět na svoji stranu, ale střelu Ondráškové vyrážela brankářka Pospíšilová na rohový kop, následná trefa Plhákové neplatila pro ofsajd.

Radovat se domácí fotbalistky nemohly ani po zakončení Markelové, na brankové čáře dobře zasáhla bránící Mikysková. Zanedlouho Mrázová orazítkovala z trestného kopu pouze tyč a Hradec v závěru trestal. V 85. minutě totiž dorazila Mikysková do sítě střelu Danihelkové, kterou brankářka Vaníčková vyrazila k hradecké fotbalistce.

Hradec tak oplatil Plzni porážku z prvního podzimního kola, kdy také Západočešky otáčely skóre. Královéhradecké fotbalistky si tak připsaly druhou výhru v sezóně a ve vyrovnané druhé polovině tabulky opustily poslední příčku.

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 1:2 (0:0)
Branky:
54. Ivaničová – 61. Plzáková, 85. Mikysková
Statistiky utkání


V sobotu dopoledne také cestovaly fotbalistky pražské Sparty na sever Čech, ve Frýdlantu je čekal Slovan Liberec. Pražanky trochu překvapivě vyhrály pouze o dvě branky, když se trefily Irena Martínková a Adéla Odehnalová. 

FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky:
35. Martínková I., 62. Odehnalová
Statistiky utkání

Vedoucí Slavia neměla cestu k utkání osmého kola dlouho, nastoupila totiž v Praze na Julisce proti domácí Dukle. Sešívané neměly se soupeřem žádné slitování a po úvodní výhře 10:0 nyní nasázely Dukle branek devět a poslaly ji na průběžnou poslední příčku. 

FK Dukla Praha – SK Slavia Praha 0:9 (0:6)
Branky:
5. a 44. Szewieczková, 41. a 53. Pěničková, 15. Necidová, 20. vlastní, 23. Necidová, 49. Jarchovská, 74. Veselá
Statistiky utkání

V osmém kole došlo také na moravský duel Lokomotivy Brno se Slováckem. Hostující fotbalistky byly favoritem utkání, ale domácí hráčky dokázaly soupeře více než potrápit. Slovácko nakonec veze z Brna tři body za těsnou výhru 3:2.

Lokomotiva Brno H.H. - 1.FC Slovácko 2:3 (0:1)
Branky:
55. Vojtková, 73. Ducháčková - 25. Dubcová M., 52. Dubcová K., 67. Fabová
Statistiky utkání