29. 5. 2016

Hradecké fotbalistky se po roce vrací do první ligy

Nedělní odpoledne patřilo v Novém Hradci Králové duelu dvou nejlepších celků 2. ligy žen, ve kterém se utkaly fotbalistky Hradce Králové a Čáslavi. Domácím hráčkám utkání vyšlo lépe, vyhrály tak soutěž o pět bodů a zajistily si postup do nejvyšší soutěže, kde střídají sestupující Pardubice.

Samotný úvod utkání byl celkem vyrovnaný, ale postupem času otěže duelu přeci jen přebíraly domácí hráčky, kterým se ovšem nedařila finální část útočné fáze. Nebezpečně po rohovém kopu hlavičkovala Midlochová, její pokus však zastavila obrana.

Dařilo se i čáslavské brankářce Jelínkové, která se předvedla proti dvěma pokusům Svobodové, z malé vzdálenosti ji nepřekonala ani ve 27. minutě Miklová. Ve 34. minutě se již domácí fotbalistky mohly radovat. Střelu Lacinové odrazila obrana k Hlaváčkové a ta se levačkou nemýlila. Chvilku před přestávkou však mohlo být srovnáno. Před Legerskou se dostala Buchtová, ovšem domácí brankářka skvěle zasáhla.

Začátek druhého dějství přinesl po čtyrech minutách další branku. Danihelková prošla hostující obranou a podél brankářky zvýšila na 2:0 pro domácí. V dalších minutách se hrálo již na jednu branku, a to tu čáslavskou. Po hodině hry se krásnou střelou z hranice pokutového území trefila domácí Hýlová a patnáct minut před koncem upravila skóre na konečnýých 4:0 pro domácí Krausová.

Hradecké fotbalistky tak slaví prvenství ve druhé lize žen, což znamená, že se po roce vrací do nejvyšší soutěže, stejně jako jejich mužští kolegové.

FC Hradec Králové – FK Čáslav 4:0 (1:0)
Branky: 34. Hlaváčková, 49. Danihelková, 61. Hýlová, 75. Krausová
ŽK: 55. Čápová, 85. Buchtová (obě Čáslav)
Rozhodčí: Vévodová - Doubrava, Liebisch
Hradec: Legerská (75. Konrádyová) - Benešová, Midlochová, Hýlová, Lacinová, Novotná, Danihelková (51. Kozáková), Hlaváčková, Svobodová, Miklová (60. Krausová), Chládková (67. Valentová)
Čáslav: Jelínková – Medunová (75. Prchalová A.), Karafiátová, Brothánková Al. (81. Vojáčková), Veselá, Buchtová, Čápová, Bížová (88. Prchalová T.), Truhlářová, Brothánková Ad. (64. Grulichová), Burešová

FC Hradec Králové - FK Čáslav 4:0 (1:0), 6. kolo nadstavbové části 2. ligy žen