18. 12. 2021

I přes zhoršený závěr převládá v brněnské Lokomotivě pozitivní hodnocení

Na páté příčce tabulky se po podzimní části 1. ligy žen nachází Lokomotiva Brno, která má na svém kontě jedenáct bodů, stejně jako čtvrtá Viktoria Plzeň a šestý Liberecký Slovan, ten má ovšem utkání k dobru.

Moravanky vstoupily do sezony skvěle a od úvodu sbíraly body. Druhá polovina však již Brňankám úplně nevyšla podle přání. Pokud bych se měla bavit o celé podzimní části sezóny, tak ji hodnotím určitě pozitivně. Chtěli bychom a snažíme se, hrát lepší fotbal oproti sezónám předešlým. Změnili jsme celkově naši hru, jsme více aktivnější, hrajeme po zemi a kombinačně, což je pro nás velká změna k lepšímu,“ popsala kapitánka Lokomotivy Tereza Ruslerová, která během podzimu stihla i svatbu. 

„Začátek sezony jsme měli velmi slušný, dařilo se nám bodovat a držet se v tabulce na výších pozicích. Se závěrem podzimu nejsme moc spokojeni, nevydařily se nám určité zápasy, u kterých jsme očekávali, že budeme bodovat. Celkově bych chtěla tým pochválit za to, jakou odvádíme práci. Do další části sezony bychom určitě měli zapracovat na proměňování šancí, které nás v mnoha zápasech trápilo. Věřím, že v přípravě na všem zapracujeme a přeneseme to následně do jarní části, která bude velmi důležitá,“ věří.

Podobně hodnotí úvodní část sezony i trenér Lukáš Zrzavý. „Podzim hodnotím kladně. V přípravě jsme na něčem pracovali a jsem rád, že holky pochopily, že mohou a umí hrát fotbal. Byly snad dva zápasy, kde jsme vyloženě propadli. To byly zápasy na Slovácku a na Dukle, které jsme nezvládli jak v hlavách, tak i na hřišti. Jinak se ukázalo, že i když máme mladý tým, tak je velmi perspektivní a holky chtějí na sobě neustále pracovat. Vrátily se nám některé hráčky po zranění a pomalu dostávaly více a více času na hřišti, což je také velké plus. I když nám některé body chybí k úplné spokojenosti, tak věřím, že v zimě potrénujeme a na jaře budeme hrát v klidu a budeme se posouvat dále,“ dodal.

Tabulka 1. ligy žen 2021/22
1. SK Slavia Praha 12 52:2 36
2. AC Sparta Praha 12 72:5 33
3. 1.FC Slovácko 12 28:15 24
4. FC Viktoria Plzeň 12 17:28 11
5. Lokomotiva Brno H. H. 12 16:31 11
6. FC Slovan Liberec 11 10:29 11
7. FK Dukla Praha 12 9:47 6
8. FK Pardubice 11 10:57 5