25. 9. 2016

Internacionálky remizovaly na Slovensku

Československé internacionálky se po roce opět setkaly ve vzájemném duelu, který měl i tentokrát charitativní podtext. Bývalé fotbalistky přispěly na léčbu nadějné slovenské reprezentantky Diany Šilonové.

Z přátelských setkání bývalých československých, českých a slovenských reprezentantek se pomalu, ale jistě stává tradice. Tak, jako loni v Kolodějích, kde bývalé hráčky, KFŽ, Nadační fond mládežnického fotbalu a Nadace fotbalových internacionálů přispěli na léčbu Renaty Bumbálkové, i letos se kromě přátelského setkání jednalo o charitativní zápas, kde výtěžek přispěl na léčbu nadějné slovenské reprezentantky Diany Šilonové, která po těžké autonehodě zůstala na invalidním vozíku.

Slavnostní výkop provedl starosta Záhorské Bystrice p. Jozef Krúpa , kterému je nutno poděkovat za velkou pomoc při realizaci tohoto utkání, společně s Renatou Bumbálkovu a Dianou Šilonovou. Na utkání asistovala i slovenská televize Markíza.

Výsledek utkání není asi tak důležitý, jako to, že se podařilo podpořit dobrou věc. KFŽ hodlá v těchto setkáních pokračovat i v roce 2017.

Utkání internacionálek, hráno v Záhorské Bystrici (Slovensko) dne 24.09.2016 od 14:00 hod.,
Slovensko – Česká republika 5:5 (4:1)
Branky:
2x Hanzelová, Jarošová, Sládková, Geržová – 2x Praizlerová, Tlachová, Válková, Kolenská
Rozhodčí: Chalka Igor (Slovensko)
Diváků: 400
Slovensko: Geržová (kapitánka), Tóthová, Krajčíková, Dugovičová, Filová, Winkelmann, Remeňová, Prokopová, Izsmánová, Iždinská, Lieskovská, Dubická, Pavlíková, Dvořáková, Kralovičková, Trnková, Dávidová, Lászlo, Benediktová, Budošová, Sládková, Erosová, Jarošová
ČR: Cullen, Cílová, Hodinková, Mlejnková, Jeřábková (kapitánka), Mázlová, Šmeralová, Jedličková, Tříšková, Heroldová, Kánská, Došková, Valková, Stránská, Tlachová, Nováková, Chalúpková, Vozábalová, Praizlerová, Fedorková

Internacionálky remizovaly na Slovensku