20. 9. 2015

Internacionálky remizovaly se Slovenskem

Sobota odpoledne v Kolodějích patřila ženskému fotbalu. Nebyl to ledajaký fotbal, poprvé v historii ženského fotbalu se utkaly hráčky nad 35 let v mezistátním utkání. Prvním soupeřem Češek byl v tomto utkání výběr Slovenska.

Výsledek utkání však nebyl v tomto případě ten nejdůležitější. Celá akce měla charitativní podtext. Utkání se hrálo na podporu naší bývalé spoluhráčky, hráčky Slavie Praha Renaty Bumbálkové - Boháčové, která bojuje se závažným onemocněním "Syndrom krátkého střeva". Renata je neustále připravována na sérii operací, které vedou k jejímu maximálnímu uzdravení a tak, možná i hříčka osudu rozhodla o tom, že Renata putovala místo na tento dlouho očekávaný zápas, do pražského IKEMu na velmi závažnou operaci, při které mikrochirurgové provedli transplantaci břišní stěny.  Operace dopadla dobře a přesto, že byla Renata v pátek na operačním sále více než 10 hodin a pak byla ponechána v umělém spánku, již hodinu před výkopem utkání internacionálek, komunikovala s manželem Jardou a zajímala se o dění na hřišti.

A v Kolodějích se děly věci! Ve 14 hodin nastoupily ke svému utkání hráčky přípravek obou pražských "S" a byla to krásná podívaná pro přítomné diváky, kteří touto dobou stále přicházeli na stadionek v Kolodějích. Slávistkám se v utkání přípravek dařilo a porazily malé sparťanky poměrem 2:0.

V 15 hodin přišlo na řadu slavnostní zahájení celé benefiční akce. Moderátor dne Pavel Petr představil jednotlivě hráčky slovenského i českého týmu. Přivítal rozhodčí utkání, kdy velkým překvapením pro hráčky byla Dagmar Damková, která utkání řídila. Na lajnách jí asistovaly Ivana Chlastáková a Klára Skřivánková.

Úvod patřil Renatě Boháčové ml. a Jardovi Boháčovi, kdy oba nejdříve seznámili přítomné diváky se zdravotním stavem Renaty, a pak už přišli na řadu přítomní hosté, kteří předávali dárky pro Renatu.

Komise fotbalu žen navázala pro tuto akci spolupráci s Karlem Poborským, který je předsedou správní rady Nadačního fondu mládežnického fotbalu a který ihned po oslovení o pomoc směrem k Renatě zajistil podporu ostatních členů vedení fondu a na akci přispěli významnou částkou. Nadační fond mládežnického fotbalu věnoval částku 50.000,-Kč a 20.000,-Kč Komise fotbalu žen. Za vedení ženského fotbalu předali šek v hodnotě 70 000 Kč pánové David Simon a Zdeněk Mužík.

Dále se mezi předávajícími objevily "vyslankyně" hráček reprezentačního výběru žen, který se toho času připravuje na odlet do Gruzie. Hráčky Adéla Pivoňková a Michaela Čulová předaly dvě repliky reprezentačního dresu pro obě Renaty a vyřídily mnoho pozdravů od hráček reprezentačního áčka.

Se šekem přišla také zástupkyně Sparty Iva Mocová, která se následně objevila i aktivně na hřišti mezi internacionálkami. Hráčky Sparty a realizační tým ženského týmu věnoval na pomoc Renatě 15 000 Kč.

Hráčky slovenského týmu se ke všem předávajícím připojily a kapitánka týmu Monika Geržová předala rodině Renaty dárek od hráček Slovenska.

A konečně mohlo dojít na zahájení utkání, kdy slavnostní výkop provedli ing. Petr Havlíček, který s Renatou spolupracuje a spolupracuje také s organizací Život bez střeva, asistovala mu při tom dcera Renaty Boháčové Renata.

Slovenky vlétly do utkání velmi aktivně a hned v 6. a 8. minutě se radovaly ze vstřelených branek. Na hostujících hráčkách byla vidět větší sehranost a projevovaly lepší pohyb. Nicméně domácí hráčky se nevzdávaly a srdnatě bojovaly za hlasité podpory asi 350 diváků, kteří si přišli užít tuto historickou událost. Po gólové spršce prvního poločasu, kdy Slovenky jasně český výběr přehrály a zaslouženě vedly 4:2, nastoupily oba týmy do druhého poločasu a první poločas se opakoval. V rozmezí šesti minut vstřelily výborně hrající Slovenky další tři branky a s českým týmem to nevypadalo dobře. Jelikož se jednalo o utkání s exhibičním charakterem, začali se i diváci dožadovat vyrovnání, a tak utkání k tomuto konci nakonec dokráčelo, kdy ze stavu 2:7 brankami 2x Jeřábkové, 2x Tlachové a Valkové utkání vyrovnaly a rozhodčí Damková mohla utkání ukončit.

Následoval penaltový rozstřel, který také vítěze neurčil a tak první utkání výběrů hráček nad 35 let nepoznalo vítěze.

Česká republika ženy nad 35 let - Slovensko ženy nad 35 let 7:7 (2:4)
Branky: 15. Bernardová-Praizlerová, 35., 62. a 80.Tlachová-Wasner, 60., 78. Jeřábková, 76. Valková-Musilová - 6. Gogh-Hanzelová, 8., 53. Geržová, 16. a 26., 47. a 50. Dugovičová.
ČR: Baudyšová, Hodinková, Fixmerová, Rejlová-Haniaková, Petranová, Bernardová-Praizlerová, Gábrišová-Fedorková,Kramešová-Vandasová, Kánská, Tlachová-Wasner, Riegerová, Čerepušťáková, Mlejnková, Jeřábková, Mázlová, Vozábalová-Plojharová, Šmeralová, Kaplanová, Jedličková, Hrušková, Mocová, Bělíková, Chalúpková, Třísková, Chlumecká, Valková-Musilová.
Slovensko: Kralovičová, Benediková, Prokopová-Izsmánová, Remeňová, Iždinská, Geržová, Dvořáková, Krajčíková, Tóthová, Dugovičová, Pavlíková, Gogh-Hanzelová, Lieskovská, Winkelmann, Dávidová, Filová, Dubická, Budošová.

Velký dík za uspořádání této akce patří organizátorkám Haně Výmolové, Daně Jeřábkové a Radce Mlejnkové.

Zároveň bychom rádi poděkovali všem divákům, hráčkám Slovenska i České republiky, týmům, které se připojily k přispěvatelům na Renatin účet, Oldovi Pařízkovi za přípravu hřiště a zázemí pro účastníky, Restauraci na hřišti v Kolodějích za perfektní servis, členům KFŽ v čele s Dagmar Damkovou za finanční zajištění této akce, Nadačnímu fondu mládežnického fotbalu za nezištnou pomoc a všem ostatním, kteří nám dávali podporu.

I díky této akci a všem aktivitám, které jí předcházely, můžeme hrdě prohlásit, že finanční příspěvky k dnešnímu dni dosahují částky okolo 120 000 Kč.

Děkujeme!!!!

Česká republika - Slovensko 7:7 (2:4), Přátelské utkání internacionálek