8. 10. 2018

Internacionálky v charitativním utkání těsně podlehly Slovensku

Již potřetí se sešly česko-slovenské intarnacionálky ke společnému přátelskému utkání. Tentokrát v Hulíně zvítězily Slovenky těsně 7:6.

Utkání se odehrálo v neděli v rámci oslav 100. výročí založení Československa a jako předutkání odpoledního duelu reprezentačních áček. Setkání bývalých reprezentantek a fotbalistek České a Slovenské republiky má vždy i charitativní podtext, letos proběhlo na podporu malé Evičky Eidernové, neteři bývalé hráčky Karoliny Lhotové, která před utkáním obdržela šek od společnosti CZECH INN Hotels, odpoledne připravila dar i Fotbalová asociace České republiky společně s nadačním fondem mládežnického fotbalu.

Evička trpí Rettovým syndromem, více informací naleznete na http://www.rett-cz.com/rett-community/nase-slecny/evinka/. Podporu můžete vyjádřit svoji účastí na utkání nebo příspěvkem na číslo účtu: 670100-2214279448/6210.

O výsledek přátelského utkání šlo tedy až na posledním místě, ale i tak zkušené fotbalistky předvedly divákům v Hulíně své dovednosti. Češky šly rychle do dvoubrankového vedení, do přestávky však soupeřky otočily skóre na 2:5. Ve druhém poločase následovala stíhací jízda českých hráček, ale na vyrovnání to již nestačilo a z těsné výhry se tak radovaly Slovenky.

Internacionálky: Česká republika - Slovensko 6:7 (7.10.2018, charitativní přátelské utkání, Hulín)