5. 11. 2020

Italská liga pokračuje, Dubcová vyzve Staškovou

O víkendu nás čeká šlágr italské ligy, ve kterém vedoucí Juventus přivítá druhé Sassulo, tedy Andrea Stašková se postaví proti Kamile Dubcové. 

V Itálii pokračuje nejvyšší soutěž žen, a tak se můžeme v neděli těšit na souboj dvou českých reprezentantek. Juventus s Andreou Staškovou se o první místo střetně se Sassuolem Kamily Dubcové.

Klub z Turína je trojnásobným mistrem Itálie, nyní vede bez ztráty bodu a bude favoritem víkendového duelu. „Bude to tvrdý a rychlý zápas, protože tým Sassuola se hodně zlepšil a drží se na předních místech tabulky. Věřím, že nepřijdeme zápas jen odehrát, ale že jsme schopny udělat něco na víc, abychom uhrály dobrý výsledek,“ popisuje česká útočnice Andrea Stašková, která je od léta 2019 součástí kádru staré dámy.

Sassulo je o dva body druhé a zažívá nejpovedenější start do ročníku. Daří se i Kamile Dubcové, která patří k nejproduktivnějším hráčkám ligy. „Se vstupem do sezony jsou všichni v spokojení. Myslím, že takový vstup nikdo nečekal, ale je to teprve začátek sezony a my nesmíme polevit a dále pokračovat na vítězné vlně,“ uvedla česká záložnice.

Dubcová již vyhlíží nedělní utkání. „Moc se těším, bude to to velký zápas. Juventus je dlouhodobě nejlepší tým v Itálii, navíc je to souboj i o aktuální první místo v tabulce, takže do toho dáme na hřišti všechno. Soupeřky jsou papírovým favoritem, na soupisce mají plno reprezentantek, ale náš tým je momentálně v dobré herní i psychické pohodě a máme také kvalitní hráčky, takže čekám snad vyrovnaný souboj,“ prozradila dále.

Andrea Stašková má v týmu velkou konkurenci a většinou nastupuje až v průběhu utkání. I tak se dokáže prosazovat s střílet branky. Kvality své reprezentační spoluhráčky dobře zná. „Kamča se tady hodně zlepšila a byla bych sama ráda, kdybych si proti ní mohla zahrát. Má velkou individuální kvalitu, v některých zápasech vyniká a je jejich velkou oporou,“ popsala. Juventus si však jde za ziskem tří bodů. „My se budeme chtít prezentovat také velkou týmovostí, kdy budeme makat jedna za druhou,“ věří mladá česká útočnice Andrea Stašková.

Duel o první místo začne v Turíně v neděli 8. listopadu od 12:30 hodin. O víkendu na sebe narazí také další dva celky italské ligy, ve kterých působí české fotbalistky. Inter Milan s Evou Bartoňovou poměří síly s Pink Bari Gabriely Matouškové, ta se však vrací po zranění a do zápasu by neměla zasáhnout. Toto utkání začne již v sobotu od 14:30 hodin.