5. 7. 2021

Jana Petříková končí kariéru

V neděli oznámila konec fotbalové kariéry obránkyně FC Carl Zeiss Jena a české reprezentace Jana Petříková, rozená Sedláčková.

Jana Petříková odehrála v reprezentačním dresu 62 utkání a vstřelila 5 branek. První start za národní tým si připsala v listopadu 2009 proti Belgii v kvalifikaci MS, posledním utkáním se lvíčkem na srdci byl barážový duel na půdě Švýcarska letos v dubnu. „Říká se mi to těžko. Dlouhý čas jsem uvažovala o ukončení mé kariéry a kdo mě zná, tak ví, že už to párkrát bylo dost na hraně. Mým největším cílem a hnacím motorem poslední roky bylo dostat se s reprezentací na velký turnaj. Tak blízko jako letos jsme ještě nikdy nebyly. Blíže už to snad ani nejde. Kdyby se nám postup na EURO podařil, tak bych určitě ještě rok hrála, ale bohužel se to nepovedlo, i když jsem na náš tým moc pyšná,“ prozradila.

Česká obránkyně dopomohla v této sezóně německé Jeně k návratu do Bundesligy, v nadcházející sezoně však bude spoluhráčkám už jen fandit. „Postup zpět do Bundesligy byl pro mě takovou útěchou. Říká se, že končit se má na vrcholu. Sice to asi není úplný vrchol, ale cítím, že chci dodělat mé „Ausbildung“ v Německu, užívat si života se svými blízkými a další kroky ukáže čas,“ uvedla.

„Tímto chci poděkovat všem, co při mně stáli a pomohli mi prožít chvíle s touto skvělou hrou,“ uzavřela povídání osmadvacetiletá česká obránkyně Jana Petříková.

Jani, děkujeme a do budoucna přejeme vše nejlepší!