4. 1. 2019

Jaroslav Hynek novým trenérem reprezentace žen do 17 let

Od ledna dochází ke změně na postu hlavního trenéra reprezentace žen do 17 let, kterým bude nově bývalý lodivod prvoligové Dukly Jaroslav Hynek. 

Zkušený trenér se na podzim  již několikrát objevil po boku Jiřího Saňáka jako asistent u reprezentace WU19. U hráček mě zaujala jejich pracovitost, emoce ve hře, zaujetí a určitě hráčský potenciál. V konfrontaci se zahraničím vidím potenciál pro zlepšení,“ uvedl trenér Hynek. Ve specifikacích ženského fotbalu se rozkoukávám. Některé věci pro mě budou nové a některé zase dobře známé. Moc se na tuto práci těším,“ pokračoval.

„Chtěl bych navázat na kvalitní práci Milana Matejky. Co vím, holky ho mají rády a udělali spolu hodně práce. Celkově bych se chtěl v ženském fotbale podílet na nastavení koncepce propojení klubů s reprezentací. Vzhledem k tomu, jak UEFA ženský fotbal podporuje, je třeba toho společně využít,“ prozradil své cíle trenér Hynek.

Reprezentaci do 17 let čeká před startem kvalifikace na začátku února přípravný turnaj. „Ve Španělsku nás čekají přípravné duely se Švédskem, Skotskem a Polskem,“ přiblížil nový trenér nejbližší program.

„S realizačním týmem se budu teprve poznávat. Mám na ně jen ty nejlepší reference. Těším se na to, protože všichni jsou to lidé, kteří jsou u ženského a dívčího fotbalu dlouho a určitě se budeme moci vzájemně silně obohatit,“ uvedl ke změnám v realizačním týmu.

Věřím, že odvolání Milana Matejky nebude ve vzájemné komunikaci a nastavování spolupráce překážkou. Známe se s Milanem dlouho, jsme spolu v kvalitním profesním a profesionálním vztahu, který zajistil i plynulé předání veškeré agendy. K výměnám trenérů prostě dochází a s Milanem budeme i nadále spolupracovat v rámci klubu, kde bude pracovat. Věřím, že jeho znalost reprezentačního prostředí bude pomocí při posouvání ženského fotbalu výše, ve smyslu, jak jsem zmiňoval u cílů,“ dodal trenér Jaroslav Hynek.

Následně čeká reprezentační sedmnáctku na konci března v Portugalsku elitní fáze kvalifikace ME, kde svěřenkyně trenéra Hynka čekají postupně duely s domácím týmem, Francií a Severním Irskem.