14. 10. 2018

Jasné výhry Sparty a Slavie, tři body mají i Lokomotiva s Libercem

V sedmém kole nejvyšší soutěže žen si pražská „S“ připsala vysoká vítězství, naopak těsné výhry patří Lokomotivě Brno a Slovanu Liberec.

Pouze první vteřiny patřily na Strahově hostující Dukle, sparťanky však dokázaly udeřit z první šance a do vedení je poslal Burkenroadová. Svěřenkyně trenéra Bartalského si vytvářely velké množství šancí, ale trápila je přesnost koncovky. „Zakončení nás trápí již dlouhodobě, v Lize mistryň jsme na to bohužel doplatily. V tréninku na to poslední dobou klademe důraz a musíme se na to ještě více zaměřit,“ přiznala sparťanka Vyštejnová.

Druhou branku přidala Stašková, následně se trefila i sváteční střelkyně Vyštejnová. „Po dlouhé době jsme vstřelila branku, takže mám obrovskou radost. Musím poděkovat Lucii Martínkové, na kterou jsem si křikla a ta mi přenechala míč,“ pokračovala. Do přestávky pak navýšila Sparta vedení díky trefám Staškové a Lucie Martínkové.

I začátek druhé půle zastihl v lepším rozpoložení Duklu, ale ke korekci výsledku nedošlo. Naopak vedení navýšila domácí DeBreeová, Následně se potřetí radovala Stašková. A když hostující Skálová nevyužila zaváhání v rozehrávce brankářky Vaníčková, přidaly domácí fotbalistky další branky.

Osmou trefu si připsala střídající Křivská, dále se podruhé v utkání trefila Lucie Martínková a na konečných 10:0 uzavřela čtvrtou brankou Stašková. „Od začátku jsme měly zápas ve svých rukách a výsledek 10:0 musím hodnotit pozitivně. Bohužel co mě mrzí je množství neproměněných šancí, protože to mohlo skončit daleko větším rozdílem,“ uzavřela hodnocení obránkyně domácích Vyštejnová.

AC Sparta Praha - FK Dukla Praha 10:0 (5:0)
14., 23., 58. a 87. Stašková, 43. a 84. Martínková L., 4. Burkenroadová, 21. Vyštejnová, 53. DeBreeová, 80. Křivská
Statistiky

Slavii vyšla generálka na osmifinále LM na jedničku a v kompletní sestavě Plzni nedala šanci. Už v poločase vedly Pražanky 12:0, nakonec nasázely Západočeškám sedmnáct branek, z toho šest gólů vstřelila Tereza Kožárová.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 0:17 (0:12)
9., 23., 25., 29., 33. a  76. Kožárová, 2., 16. a 37. Dubcová K., 15. a 18. Divišová, 6. Pincová, 13. Szewieczková, 33. Svitková, 53. vlastní, 58. Dubcová M., 60. Sjömanová, 82. Svitková
Statistiky

Moravský duel mezi Lokomotivou Brno a Slováckem rozhodla jediná branka, kterou vsítila Perriellová z pokutového kopu. Brňanky se tak se sedmi body dotáhly na Duklu.

Lokomotiva Brno H. H. - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka:
62. Perriellová (pen.)
Statistiky

Jediná branka rozhodla i druhé sobotní utkání, ve kterém se ve Frýdlantu v Čechách dařilo lépe domácímu Liberci, který porazil Hradec Králové díky trefě Liškové z 61. minuty.

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)