5. 3. 2016

Juniorky: Výhra v Algarve nad Švýcarskem

Juniorkám České republiky vrcholí příprava na dubnovou elitní fázi kvalifikace ME, v rámci které v sobotu nastoupily v portugalském Algarve proti Švýcarsku a zaslouženě vyhrály 2:0.

Do utkání vstoupily mladé Češky aktivně, v krátkém sledu kopaly tři rohy, z toho posledního zahrozila hlavou Majerová, ale švýcarská brankářka byla na místě. Hra se po deseti minutách vyrovnala a Ramseier mířila střelou zpoza vápna těsně vedle branky Vaníčkové.

O několik minut se dostaly Švýcarky k druhému nebezpečnému zakončení, střela z 20 metrů však mířila vedle. Udeřilo tak na druhé straně, když si naskočila na roh Stárové Nela Čížková a nedala brankářce šanci. Po jednom z několika rychlých brejků přišel druhý gól. Stárová uličkou našla Mášovou a ta střelou na zadní tyč rozvlnila síť Švýcarska po druhé. Do přestávky se ani jedno mužstvo k vážnému ohrožení nedostalo.

Švýcarky si od začátku druhé půle vynutily územní převahu, ale pozorně bránící obrana českého výběru byla vždy na místě. Výjimkou byla střela z 60. minuty, která skončila na tyči, nutno však podotknout, že Vaníčková byla u tyče připravena. Tlak Švýcarek polevil a dále se hrálo opět vyrovnané utkání, ve kterém měly Švýcarky míč častěji na svých kopačkách, ale nebyly nebezpečné.

Naopak zahrozil několikrát český výběr, po standardních situacích byla nebezpečná Čížková. Utkání tak skončilo výsledkem 2:0 a v pondělí změří síly Češky se Skotskem, které porazilo v prvním utkání Švýcarsko 4:3.

„Z naší strany bylo utkání velmi povedené. Švýcarky jsme za celé utkání nepustili do vyložené šance, defenzivní činnost všech hráček byla velmi dobrá. Od začátku zápasu jsme se dostávali k zakončením, hrozili ze standardních situací a byli pro soupeřovu obranu pořád nebezpeční. Moc mě těší, že se nám podařilo do utkání přenést nacvičované herní situace z předešlých tréninků,“ hodnotil první portugalský duel trenér Petr Vlachovský