28. 5. 2021

Kamila Dubcová vyhlášena nejlepší záložnicí italské Serie A

Česká záložnice Kamila Dubcová byla vyhlášena nejlepší záložníci uplynulého ročníku italské Seria A, Sassuolo dotáhla na skvělou třetí příčku.

„Z osobního i týmového pohledu hodnotím sezonu velice kladně. Po týmové stránce se nám podařilo vybojovat třetí příčku a dělil nás jenom jeden bod od druhého místa zaručující účast v Lize mistryň, což je pro tým jako Sassuolo neskutečný úspěch. Z osobního hlediska jsem také spokojena a potvrzením je ocenění v podobě nejlepší záložnice celé ligy, což je pro mě z individuálního pohledu bezesporu velký úspěch,“ uvedla česká záložnice.

V závěru sezony ji však zbrzdilo zranění. „Bohužel jsem si v reprezentačním zápase se Švýcarskem natrhla přední stehenní sval, který mě vyřadil na zbytek sezóny. Mrzí mě to, že jsem nemohla nastoupit do posledních zápasů, ve kterých jsme ještě pořád bojovaly o Ligu mistrů,“ pokračovala.

Sassuolo dosáhlo na své nejlepší umístění v nejvyšší italské soutěži. „Třetí příčka není určitě jen náhoda nebo štěstí, ale je to výsledek poctivé práce všech lidí uvnitř týmu. Trenér má jasnou vizi a koncepci, co chce hrát. Náš tým je složen z převážně mladých a talentovaných hraček, doplněných o pár zkušených fotbalistek. Krásně to do sebe všechno zapadlo a hlavním motorem byla bezesporu týmová atmosféra a součinnost,“ prozradila.

Poprvé se nemohla spoléhat na společnost svého dvojčete Michaely, jejich fotbalové cesty se před sezonou rozdělily. Kamile se dařilo, nastřílela devět branek a připsala si i pět asistencí. „Myslím, že to není vyloženě tak, že bych hrála lépe, protože bych byla v Itálii sama bez sestry. Přičítám to spíše tomu, že už jsem byla druhým rokem v prostředí, které jsem znala a mohla jsem se od začátku plně soustředit pouze na fotbal,“ popsala.

A bude Kamila i v příští sezoně pokračovat v Itálii? „Co se týká budoucnosti, snažím se vždy nehledět příliš dopředu, ale spíše se soustředit a myslet na blízkou budoucnost. Momentálně ještě nemám podepsanou žádnou smlouvu, ovšem předběžně mám v plánu zůstat v Sassuolu,“ uzavřela rozhovor nejlepší záložnice Serie A 2020/21 Kamila Dubcová.

foto: sassuolocalcio.it