Co ukázal první zápas, co říká na výkon svého týmu a na výkon Švýcarek?
Do odvety je to pro nás dobrý výsledek, ale inkasovaný gól z 89. minuty nás mrzí hodně. Dokud jsme měli sílu a byli jsme aktivní, tak tam to bylo dobré. V posledních minutách, kdy nás Švýcarky přitlačily do vlastního vápna, tak tam už to bylo o boji a osobních soubojích.

Týmu pomohl gól, zlepšil kombinaci, ale od 70. minuty se dostal pod tlak. Proč?
Jak už jsme zmiňoval, došly nám síly. Pro nás to byl velmi náročný zápas, po těch všech problémech, které kde byly. Měly jsme nějaké pauzy a holky měly pauzy, nejsou v takovém tempu a herním vytížení, v jakém by měly být.

Jaké jsou po prvním utkání české šance na postup?
Šance jsou furt 50 na 50. První utkání skončilo 1:1, dali jsme branku, měli jsme blízko vítězství, soupeř to zvrátil. Takže 50 na 50.

Může se změnit herní projev obou týmů ve Švýcarsku?
Tam nás čeká uměla tráva a očekávám, že to bude rychlejší terén, který může zvýhodňovat Švýcarky v kombinaci. Ale my musíme znova být takto agresivní, včas vystupovat a být důrazní. Nenechat jim prostor a být všude včas.

Jak může výsledek a ztráta vítězství ovlivnit psychiku hráček? Na druhou stranu s favoritkami odehrály dobrý zápas...
Samozřejmě to chcete uhrát, ale viděl jsem, že už to bylo o tom, neudělat nějakou chybu, abychom udrželi kompaktní blok vzadu. Je to i o soupeři. Je to hodně těžké, když Vás posledních patnáct až dvacet minut zavře před šestnáctkou, tak je to kolikrát i o štěstí. Musím říct, že nás to určitě psychicky nějak nezlomí, holky to odmakaly a odbojovaly. Známe sílu soupeřek, já to vidím, že se tam přijedeme znovu o to znovu poprat.