28. 6. 2019

Kateřina Svitková osobností ligy žen

Kapitánky a trenéři prvoligových klubů zvolili Osobností uplynulého ročníku nejvyšší soutěže žen slávistku Kateřinu Svitkovou.

„Jsem velmi vděčná za toto ocenění, je to pro mě velká čest, že mě kapitánky a trenéři zvolili. Je to úplně jiné ocenění než jsem kdy doposud získala, a proto ho řadím velmi vysoko. Doufám, že i v následující sezoně nezklamu a dokážu, že jsem byla zvolena oprávněně,“ uvedla Kateřina Svitková

Sama by vítězka volila jinak. „Pro mě je osobnost ligy Blanka Pěničková, nebo třeba ze Sparty Petra Bertholdová. Kdybych měla volit nejlepší hráčku, tak by to pro mě bylo velmi těžké. Občas se někomu podařil lepší výkon, jindy to bylo zase naopak. Vlastně jsem ráda, že jsem nehlasovala,“ prozradila s úsměvem.

Slavia v sezoně skončila druhá za největším rivalem. „Myslím, že v lize jsme odehrály několik hodně dobrých utkání, v některých derby nám chybělo štěstí, nebo jsme se o výhru připravily kvůli našim hrubým chybám. Ale beru pozitivně, že jsme Spartu dokázaly přehrávat, ovšem nedokázaly jsme tentokrát bodovat, což dříve bylo třeba naopak. Určitě si z toho vezme ponaučení a v dalších utkáních ukážeme, že titul patří do Vršovic,“ hodnotila Svitková.

Pražankám se opět dařilo na mezinárodní scéně. „Nejvíc jistě budu vzpomínat na utkání s Bayernem v Lize mistryň. Nejen na samotný duel, ale hlavně na fanoušky v domácím prostředí, to bylo prostě neskutečné a zůstane to v paměti navždy. Celá ta cesta Ligou mistryň byla povedená, ovšem hodně náročná. Už od kvalifikace, do které jsme musely poprvé, nás čekalo mnoho náročných utkání. Bylo toho mnoho a ještě štěstí, že s reprezentací nebyla žádná kvalifikační utkání, to nevím, jak bychom už zvládaly,“ ohlédla se za skončenou sezonou.

Vršovický výběr začíná přípravu 10. července, nově tým povede trenér Michal Kolamazník, který přichází z Dukly. „Myslím si, že na jednu stranu je i lepší jít do nové sezony po neúspěchu, protože máme co napravovat a víme, že na to máme. Přichází nový trenér, což bude nový impuls pro celý tým a velice se na to těším. Nově využívám také GPS zařízení SPT, které využiji v přípravě a na výsledky se velmi těším. Jsem také zvědavá na nový ročník Ligy mistryň, i když jsme nasazené, tak nás mohou čekat velmi silní soupeři, kteří se neustále zlepšují,“ dodala Osobnost ligy žen Kateřina Svitková.

Cenu převzala vítězka v Edenu z rukou sekretáře ženských soutěží FAČR Zdeňka Mužíka. „Katka podávala po celý rok výborné výkony a tuto cenu si jistě zaslouží. Její talent stále roste, je jednou z tváří nejvyšší soutěže žen a české reprezentace a já věřím, že to mu bude i nadále,“ konstatoval.

Výsledky hlasování – Osobnost 1. ligy žen 2018/19

22 bodů Svitková K. Slavia
20 bodů Strom K. Sparta
12 bodů Divišová P. Slavia
9 bodů Stašková A. Sparta
8 bodů Kožárová T. Slavia/Liberec

Kateřina Svitková - Osobnost 1. ligy žen 2018/19

  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml
  • © PJml