13. 8. 2019

Komuniké č. 13 ze zasedání KR FŽ, ze dne 10.8.2019

KR FŽ projednala:

-          obsahovou stránku letního semináře, konaného 9.-10.8.2019 v Pardubicích

-          obsazení delegací UEFA a doplnění asistentek a 4. rozhodčích na tyto utkání.

KR FŽ apeluje na rozhodčí:

-          aby, pokud to je možné, před zápasy požadovaly od pořadatele utkání Zápis o utkání v papírové verzi, která bude sloužit nejen k fyzické kontrole hráček před utkáním na hrací ploše, ale i např. k následnému použití v případě výpadku IS systému po utkání. Zápis musí být aktuální, tedy vytisknut až po konečné validaci sestav vedoucími družstev (tedy 15 min. a méně) před úředním začátkem.

Následné změny v sestavách (mezi časem -15 min. a časem úředního začátku utkání) mohou dělat vedoucí družstev pouze společně s rozhodčí zápasu. Ta jako jediná může v tomto intervalu vstoupit do IS systému a editovat již uzavřené informace – např. výměnu hráčky, která se zranila při rozcvičování, atd..

KR FŽ upozorňuje všechny rozhodčí:

-          na důslednou kontrolu (i s pomocí AR) veškerých informací, vkládaných do IS systému před vlastní validací po utkání (např. popisy přestupků, dohody o sehrání utkání na náhradní hrací ploše, minuty u OT, popisy zranění, finanční náhrady, atd.). V případě jakýchkoliv nejasností volejte některého z členů KR FŽ. Nezapomínejte na to, že s informacemi, které uloží rozhodčí do Zápisu o utkání posléze pracují další odborné komise FAČR, které potřebují přesné a vyčerpávající informace o dění během utkání.

 

-          na skutečnost, že v případě dlouhodobého výpadu IS systému, pokud rozhodčí nebude schopna vložit data (informace) o utkání do IS systému v úměrné době po skončení zápasu, bude rozhodčí volat, kromě některého z členů KRFŽ, také předsedkyni STK FŽ, nebo některému ze členů STK FŽ. Kontakty: předsedkyně Jitka Plochová, mobil: 777 558 505, nebo člen STK FŽ František Jíra, mobil: 602 259 373).

 

-          na informace na stránkách Fotbalové asociace České republiky, kde v linku ženského fotbalu  https://zeny.fotbal.cz/ najdete odkazy např. na odborné komise fotbalu žen, tedy i na Komisi rozhodčích žen, její vydaná komuniké a další zprávy z fotbalu žen a to nejen soutěžní, ale i reprezentační.

Zároveň zde také v odkazu „Dokumenty ke stažení“ najdete aktuální rozpis mistrovských soutěží v sezoně 2019/2020, nutný pro organizaci mistrovských soutěží žen a dorostenek, tedy soutěží, které obsazuje KR FŽ (1. liga žen, 2. celostátní liga žen a 1. liga dorostenek).

 

-          na zásadní bod v Rozpisu soutěží, kde v článku 15. - Střídání hráček a počty cizinců, je uvedena i aktuální změna ve způsobu střídání v 1. lize žen a ve 2. celostátní lize žen. Nově se zde řeší počty střídání po 81. minutě hry.

Patrik Filípek 13.8.2019