11. 11. 2019

Komuniké č. 15 ze zasedání KR FŽ, ze dne 8.11.2019

KR FŽ vyhodnotila odehrané zápasy 1. ligy žen, 2. celostátní ligy žen a 1. ligy dorostenek.

Komise se zabývala mimo jiné i následujícími zápasy 1. ligy žen, u kterých konstatuje tato pochybení:

-          FK Pardubice – FK Dukla Praha (R Holakovská, DFA Kotyza), chyby v zápase, vytknuté delegátem Fotbalové asociace ČR (dále jen DFA) a celkové nevyvážené řízení utkání ze strany rozhodčí.

-          1.FC Slovácko – FK Pardubice (R Hausnerová, AR1 Koryčanská, AR2 S. Žáková, DFA Ondráš), neprofesionální přístup rozhodčích k přípravě na utkání. S rozhodčími bude řešeno na semináři.

-          FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha (R Pachtová, DFA Ratajová), chyba v zápase, vytknutá DFA.

-          FK Dukla Praha – 1.FC Slovácko (R Hessová), administrativní pochybení v Zápise o utkání.

-          SK Slavia Praha – AC Sparta Praha (R Šulcová, DFA Lhoták), chyba v zápase (nařízení PK).

-          FC Viktoria Plzeň – 1.FC Slovácko (R Petrželková, DFA M. Svoboda), chyba v zápase, vytknutá DFA.

-          FK Dukla Praha – Lokomotiva Brno Horní Heršpice (R Kortanová, AR1 Šafránková, DFA Kořínek), celkové nevyvážené řízení utkání ze strany rozhodčí a chyby v zápase, vytknuté DFA. Tolerance  projevů nesportovního chování ze strany funkcionářů družstva hostů na lavičce náhradníků a porušení článku 15 Rozpisu soutěží 2019/20 ohledně střídání hráček po 81. minutě zápasu. S rozhodčími byl proveden pohovor.

KR FŽ dále:

-          vnímá množící se omluvy ze strany rozhodčích, které jsou posílány na poslední chvíli a jejichž důvod je pro členy KRFŽ v mnoha směrech nedůvěryhodný.

-          provedla obsazení delegací UEFA a doplnění asistentek a 4. rozhodčích na tyto utkání.

-          provedla obsazení doprovodů k osobám FIFA/UEFA při mezistátních zápasech, které se hrají v ČR.

KR FŽ upozorňuje všechny rozhodčí na:

-          konání zimního semináře, který se uskuteční o víkendu 18.-19.1.2020 v Praze.

Rozhodčí budou jmenovitě pozvány. KR FŽ upozorňuje, že tento seminář je povinný pro rozhodčí, které řídí soutěže žen (1. a 2. liga) a 1. ligu dorostenek. Náhradní seminář nebude pořádán, proto si výrazně poznamenejte toto datum do svých lednových plánů !

Případné omluvy adresujte vždy písemně na email předsedkyně KR FŽ cibetka.lucie@gmail.com, do kopie pak na emailové adresy filipek@fotbal.cz a korinek@fotbal.cz  

-          skutečnost, že v případě dlouhodobého výpadku IS systému, pokud do něho nebude možné vkládat data po skončení zápasu (a družstva se např. budou dožadovat odjezdu), bude rozhodčí ihned volat (kromě členů KR FŽ), také osobám ze Sportovně technické komise fotbalu žen (STK FŽ).

Kontakty: Jitka Plochová (předsedkyně) - mobil: 777 558 505, František Jíra – mobil: 602 259 373.

-           informace z dění fotbalu žen, uváděné na stránkách FAČR, v odkazu  https://zeny.fotbal.cz/ .

-           skutečnost, že dochází ze strany rozhodčích k toleranci nepovolené výstroje u hráček, zvláště pak různých barevných kombinací termotrik pod dresy hráček.  KRFŽ se zaměří na tuto skutečnost a ty rozhodčí, které povolí nesprávnou výstroj budou finančně postihovány.

 

11.11.2019

Patrik Filípek, mpř. KR FŽ