28. 2. 2022

Kotrčová si v USA připsala první reprezentační starty

Obránkyně Kateřina Kotrčová si v USA připsala první reprezentační starty za národní tým, na SheBelieves Cupu odehrála proti Islandu a Novému Zélandu celá utkání.

„Turnaj jsem si moc užila, dostala jsem příležitost si zahrát a naskočit do hry. Čekala jsem na to déle, o to víc jsem za tu šanci ráda a vděčná. Snažila jsem si to na hřišti užít,“ uvedla jedenadvacetiletá Kotrčová.

Jaké měla pocity před premiérou? „Nervozita před prvním utkáním pracovala velmi. Musím se přiznat, že do hvizdu píšťalky jsem byla dost nervózní, ale pak to ze mě po pár minutách spadlo,“ prozradila. Mohla se spolehnout na zkušenější spoluhráčky. „Za to bych jim chtěla moc poděkovat. Mám v nich oporu a vím, že jsou tam pro mě. Opravu mi hodně pomohly,“ sdělila dále česká obránkyně.

Do týmu zapadla. „Cítím se dobře. Od všech holek cítím, že kdykoliv bych měla nějaký problém, tak za nimi mohu dojít a že mi poradí nebo pomůžou. Je tu dost dobrý kolektiv a skvělá atmosféra,“ pokračovala. SheBelieves Cup si tak užila, i když v prvním utkání s USA do hry ještě nezasáhla. „Těšila jsem se dost. Celkově ta show byla fajn, na stadionu hrála živě DJka. Bylo to ještě lepší, že jsme s USA remizovaly,“ řekla.

Turnaj hodnotila pozitivně. „Myslím si, že celkově to pro nás byla kvalitní příprava do dalších zápasů. Osobně jsem opravu ráda, že jsem mohla být součástí a podílet se na těchto výkonech týmu,“ pochvalovala si. Svoji budoucnost příliš neřeší. „Těžké říct. Vyhrát titul a pohár se Spartou, posunou se v LM a dál přispívat dobrými výkony i v reprezentaci. Momentálně chci dodělat školu a co bude dál se uvidí. Žiju spíše přítomností, a tak do budoucna nekoukám,“ dodala studentka FTVS UK a obránkyně české reprezentace Kateřina Kotrčová.