6. 5. 2020

Kristýna Janků je věrná Slovácku

Prvním květnovým hostem Jakuba Podaného v živém vysílání na instagramu ženského fotbalu byla fotbalistka Slovácka Kristýna Janků.

Kristýna v 1. FC Slovácko působí již deset let. „Nehrajeme pro peníze, žádné smlouvy nemáme. O to více je to zde nahrazené tím, že to zde dělají lidé, kteří mají velké srdce. Pracují nejlépe jak umí a s nejlepším záměrem. I když nejsme profíci, tak hrajeme na nejvyšší úrovni a dle toho musíme trénovat. My to děláme pro zábavu, máme to rádi. I tak si na tom stojíme docela dobře, pražským „S“ občas šlapeme na paty,“ uvedla v rozhovoru.

Levá obránkyně posoudila i vývoj ženského fotbalu. „Na Slovácku jsem už nějaký ten pátek, takže mohu říct, že ve všech odvětvích se ženský fotbal posouvá nahoru. Doufám, že to půjde stejně i nadále. Kvalita hráček roste, vidím, jak se s nimi pracuje v mladších kategoriích, i tady na Slovácku v mládežnické akademii se s hráčkami dobře pracuje,“ pokračovala.

Kristýna Janků je jednou z tváří projektu #holkytaky, který slouží k propagaci a podpoře ženského fotbalu. „Po prezentaci projektu jsme byly nadšené, vystihovalo to dle mě to co mělo, aby to ženský fotbal podpořilo. Logo, jednoduchá symbolika. Přeji si, aby to nebyl jednorázový projekt, ale aby pokračoval i nadále,“ sdělila.

Záznam celého rozhovoru jsme pro Vás umístili na náš youtube kanál.