3. 8. 2018

Letní příprava pokračuje, Slavia se chystá na kvalifikaci Ligy mistrů

Za dva týdny začíná česká nejvyšší soutěž žen a dorostenek a kluby se připravují na start sezony. Slavia má před sebou kvalifikaci Ligy mistryň v Maďarsku.

Slavia má za sebou další dvě přípravné utkání, nejdříve si svěřenkyně trenéra Pavla Medynského poradily s rakouským mistrem SKN St. Pölten 5:0, výhru slavily sešívané i proti starším žákům Bohemians 4:1. Nyní již Pražanky čeká kvalifikace LM, ve které je čeká tureckým Atasehir (7.8.), kosovská Mitrovica (10.8.) a domácí MTK Budapešť (13.8.).

Sparťanky v sobotu odehrály rovnou dvě přípravné utkání, nejdříve podlehly staré gardě Jistebníku 1:3, následně nestačily na běloruského mistra Minsk v poměru 0:2. Nyní tým z Letné sehraje o víkendu utkání na půdě rakouského mistra ze St. Pöltenu.

V přípravě se výsledkově zatím nedaří Slovácku, které se srovnává s hráčskými odchody, tým vede nově trenér Filip Hančík. Naposledy třetí tým loňské tabulky podlehly Austrii Vídeň 1:5. Liberec naopak slavil výhru proti tradičnímu soupeři z přípravy, dorostence Frýdlantu Severočešky porazily 7:2.

Viktoria Plzeň se připravuje pod vedením nového trenéra Lukáše Růžičky, ale o utkáních a výsledcích v přípravě klub bohužel nikde neinformuje. Po vedením nového trenéra Michala Kolomazníka se připravuje i Dukla, která podlehla na soustředění v Chotýšanech U16 Vlašimi těsně 2:3.

Ženy Hradce Králové podlehly dorostencům TJ Sokola Stěžery 2:6, za tým trenéra Romana Flídra se prosadily Novotná se Škarpíškovou. Lokomotiva Brno zvolila přípravu v zahraničí, tým po cestě do Chorvatska podlehl rakouskému Altenmarktu, na místě již Brňanky remizovaly s U17 Makarské 2:2.