11. 2. 2019

Liberec si připsal cenný skalp

O víkendu se dařilo fotbalistkám Slovanu Liberec, které porazily maďarský Ferencváros. Stejnému soupeři Slavia v sobotu podlehla, Sparta stihla dvě utkání z rozdílnými výsledky.

V dresu libereckého Slovanu se představily dvě posily, ze Slavie míří na hostování do severočeského klubu Tereza Kožárová a ze Sparty mladá brankářka Kateřina Zuchová. Vytáhlá útočnice hned předvedla své umění, když pomohla otočit třemi zásahy výsledek proti maďarskému soupeři. Liberec si tak připsal výhru 4:2.

FC Slovan Liberec – Ferencvárosi TC 4:2
Branky:
3x Kožárová, 1x Šušolová


Se stejným soupeřem se již v sobotu utkala pražská Slavia a soupeřkám podlehla 3:4. Sparta stihla o víkendu dvě utkání, v neděli si letenský výběr poradil s maďarským mistrem MTK Hungária 3:0, v neděli pak Sparťanky podlehly Wolfsburgu 0:5.

SK Slavia Praha – Ferencvárosi TC 3:4
Branky:
1. Chlastáková, 7. Jarchovská, 84. Szewieczková – 16. a 45. Scikiová, 47. Poljaková, 54. Aleksicová

AC Sparta Praha – MTK Hungária 3:0
Branky:
3x Mikolajová

VfL Wolfsburg – AC Sparta Praha 5:0
Branky:
25. a 53. Poppopá, 15. Pajorová, 45. Harderová (p.), 89. Mindeová.

Dukla poměřila síly se staršími žáky Fotbalové akademie Alexe Zbura a díky trefe Denisy Skálové remizovala s chlapci 1:1. Nyní již čeká na Duklu ostrý start do jarní části, ve čtvrtek přivítá na Julisce v rámci třetího kola poháru druholigovou Čáslav.

FK Dukla Praha – FAAZ U15 1:1
Branka:
Skálová

Dvě utkání proti rakouským soupeřům o víkendu zvládly také hráčky Lokomotivy Brno. V sobotu Moravačky porazily Neulengbach 4:3, v neděli pak zdolaly mixovaný tým Austrie Vídeň.

Lokomotiva Brno H.H. – SV Neulengbach 4:3
Branky:
2x Pušková T., 1x Krištofová, Anduraj

Austria Viden / Landhaus – Lokomotiva Brno H.H. 0:3
Branky:
Kováliková, Pušková T., Kukučová