20. 11. 2022

Liberec, Slovácko, Slavia i Sparta berou tři body

Poslední podzimní kolo 1. ligy žen se vydařilo fotbalistkám libereckého Slovanu, tři body bralo i Slovácko, v neděli se radovala obě pražská „S“. První čtyřku čekají ještě dvě dohrávky odložených vzájemných utkání.

Liberec přivítal Duklu na umělé trávě v Doubí. Ve 13. minutě otevřela skóre domácí Slovenka Košíková a o pár chvilek později přidala druhý gól v síti Pražanek Buryánová. Na konečných 3:0 pro Slovan upravila v samotném závěru utkání opět Buryánová a Severočešky si upevnily čtvrté místo v tabulce. Před sebou mají ještě 2. prosince dohrávku 9. kola se Slavií.

FC Slovan Liberec - FK Dukla Praha 3:0 (2:0)
16. a 88. Buryánová, 13. Košíková

Slovácko se střetlo s ostravským Baníkem na umělé trávě v Kunovicích a hned po čtyřech minutách se trefila domácí Janků. Další góly si nechalo Slovácko až na druhý poločas. Dvakrát se prosadila Polášková, trefila se také Střížová a konečnou podobu výsledku dala Morávková. Slovácko čeká ve středu ještě dohrávka 6. kola na Spartě.

1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava 5:0 (1:0)
57. a 68. Polášková, 4. Janků, 78. Střížová, 83. Morávková

V neděli se představila vedoucí Slavia na půdě Viktorie Plzeň a favoritky poslala do vedení chytrým lobem Goretkiová. Další gól daly sešívané po přestávce, po akci středem se radovala Nekesa. Západočeškám se ovšem podařilo v závěru snížit díky Horáčkové, Slavia ale rychle reagovala a dvougólový náskok ji vrátila Nekesa. Úřadující mistryně ještě využily zaváhání v rozehrávce a na 4:1 dala Kožárová. Slavii čeká ve středu domácí utkání v Lize mistryň se St. Pöltenem a na začátku prosince zmiňovaná dohrávka v Liberci.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 1:4 (0:1)
84. Horáčková – 53. a 88. Nekesa, 35. Goretkiová, 90. Kořárová.

Druhá Sparta se představila v Brně a Pražanky rozhodly až po přestávce. V prvním poločase nastřelila hostující Pochmanová tyč, šance měla i Lokomotiva, první dějství však skončilo bez branek. Letenský výběr překonal obranu Jihomoravanek až v 54. minutě, když využila přihrávku Šubrtové Portugalka Jaleca a vstřelila tak svůj premiérový gól v české lize. Sparta následně zlomila odpor Lokomotivy a do sítě nasázela ještě dalších pět gólů. Z otočky se radovala Cvrčková, která se prosadila i hlavou po rohovém kopu a zanedlouho se radovala i Pochmanová. Svůj první gól v lize žen vstřelila také po zpětné přihrávce Dlaskové Ducháčková a na 6:0 uzavírala utkání přesnou střelou k tyči Martínková. Spartu čeká ve středu ještě domácí dohrávka se Slováckem.

Lokomotiva Brno H.H. - AC Sparta Praha 0:6 (0:0)
Branky: 64. a 72. Cvrčková, 54. Jaleca, 74. Pochmanová, 82. Ducháčková, 85. Martínková