20. 10. 2019

Liberecké fotbalistky poprvé vyhrály, Sparta zvítězila v Pardubicích

Až v 8. kole 1. ligy žen se Slovan Liberec dočkal výhry v této sezoně, Severočešky si odvezly z Julisky těsnou výhru 1:0. Sparta jasně zvítězila v Pardubicích, Pochmanová nastřílela hattrick.

V duelu pražské Dukly se Slovanem Liberec se na Julisce do první velké šance dostala domácí Hladíková, ovšem o kousek minula branku. Dále byly spíše nebezpečnější Severočešky a ve 26. minutě je poslala přesnou střelou do vedení Čiperová. „Měly jsme několik šancí, ale tady mi to Lenka Kopčová přihrála pod sebe a já jsem se trefila k tyčce. Měla jsem tam několik podobných situací, úplně jednoduchý kop to nebyl,“ uvedla střelkyně první branky.

I po změně stran měl blíže ke vstřelení branky liberecký Slovan, Kopčová však po hodině hry hlavou minula tři tyče, o chvilku později stejná hráčka netrefila míč před odkrytou brankou domácích. Na druhé straně zblokovala obrana střelu Beránkové, rozhodnout tak mohla v 79. minutě z pokutového kopu hostující kapitánka Šušolová, ta svůj pokus však otřela pouze o horní tyčku. „Je to škoda. Daří se nám uprostřed pole i na krajích, ale pak máme problém v zakončení a špatně se dostáváme do pokutového území a nedáváme góly,“ hodnotila Čiperová.

V závěru již další branku diváci na Julisce neviděli a Slovan tak mohl slavit první výhru v letošní sezoně. „Konečně tři body, tak snad to teď půjde i v dalších zápasech,“ uzavřela střelkyně jediné branky Kristýna Čiperová.

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka:
26. Čiperová

Tři body si na závěr osmého kola připsala i Sparta, která zajížděla do Pardubic. Gólový účet otevřela v 11. minutě z pokutového kopu Lucie Martínková, během prvního dějství se třikrát prosadila Pochmanová. Pražanky odcházely do šaten za sedmibrankového vedení, po změně stran se prosadila Kyperčanka Solomou. Pardubice dokázaly jen korigovat výsledek, jedinou branku domácích vstřelila Reinberková.

FK Pardubice – AC Sparta Praha 1:8 (0:7)
55. Reinberková – 16., 19. a 43. Pochmanová, 11. (p.) a 41 Martínková L., 32. Nepokojová, 39. Kotrčová, 48. Solomou