28. 11. 2017

Liberecko ovládlo turnaj mladších přípravek

AC Sparta Praha uspořádala v sobotu 2. ročník halového turnaje mladších přípravek v příjemném prostředí sportovní haly Třešňovka na Zbraslavi.

Již pohled na seznam přihlášených týmů naznačoval, že půjde o kvalitně obsazený turnaj, ve kterém nebude chybět i derby mezi Spartou a Slavií. Už zápasy v základních skupinách byly hrány ve vysokém tempu a s dobrým sportovním nasazením.

Neuvěřitelná divácká kulisa hnala děvčata vpřed a burcovala hráčky k nasazení, které bylo i někdy na hranici jejich fyzických možností. Zejména pak předznamenaná derby pražských „S“ a zápasy s Duklou byly doslova nabity energií a nadšením.

Překvapením turnaje byl zcela jednoznačně tým DFA Liberecko, kterému se podařilo vytvořit velmi kvalitní sestavu herně vyrovnaných hráček, které týmovou hrou, ozdobenou krásnými individuálními výkony dokázaly porazit všechny své soupeře. O pořadí na 2. - 4. místě rozhodla minitabulka a na pořádající Spartu zbyla bramborová medaile.

Konečné pořadí:
1. DAF Liberecko
2. SK Slavia Praha
3. Lokomotiva Brno H.H.
4. AC Sparta Praha – rudí
5. FK Dukla Praha
6. ABC Braník
7. AC Sparta Praha – bílí
8. Placírka

Nejlepší hráčka - Amálie Landová (Sparta)
Nejlepší brankařka - Lucie Hubáčková (Slavia)
Nejlepší střelkyně - Tereza Chládková, 13 branek (Liberecko)
Největší bojovnice turnaje - Klára Antošová (Sparta)

Ceny předávala Irena Martínková, hráčka A žen AC Sparta Praha a reprezentantka ČR se svým synem Luboškem. „Jsem ráda, že jsem mohla předávat ceny nejmenším fotbalistkám, děvčata hrála opravdu dobře, snažila si užít hru a bojovala. Po turnaji jsem mluvila s několika malými fotbalistkami, která byly z turnaje nadšené. Věřím, že jim toto nadšení vydrží až do ženské kategorie. Pokud budu příště pozvaná, ráda přijdu,“ chválila Martínková.

Halový turnaj, který pořádala Sparta, opět potvrdil, že by se měl ženský fotbal podporovat už od těch nejmladších kategorií. Velkou výhodou tohoto turnaje byla i možnost startu neregistrovaných hráček, což vedlo k zkvalitnění turnaje. Všechny týmy si to hodně užily, díky patří dobré organizaci a přátelské atmosféře ze strany týmů i rodičů,“ přidala kladné hodnocení Jana Bieliková, trenérka Slavie.

Spokojený byl i trenér vítězného Liberecka Petr Šafář. „Osobně se mi halový turnaj velmi líbil, stejně tak i hráčkám a rodičům. Po organizační stránce bylo vše v naprostém pořádku, nevznikaly časové prostoje a dodržoval se hrací řád. Bylo dobré zázemí sportovního centra, kde se všichni účastníci turnaje mohli občerstvit a přečkat čas do dalšího zápasu. Je vidět, že Sparta má již velkou zkušenost s pořádáním takových turnajů,“ směřoval chválu k pořadatelům.

„Sehráli jsme velmi náročný turnaj se soupeři, kteří měli vysokou herní i technickou kvalitu. Taková konfrontace je je pro nás vždy inspirující. Jako trenéři jsme hrdí na výkon našich hráček a to nám dává opět novou energii a chuť do další práce.“ uzavřel hodnocení trenér Sparty Martin Kazda.