16. 10. 2019

LM: Arsenal v Edenu dominoval

Úvodní utkání osmifinále Ligy mistryň vyšlo v Edenu lépe Arsenalu, londýský tým porazil Slavii 5:2. Odveta se hraje v Anglii 31. října.

Londýnský Arsenal byl velkým favoritem a svoji dominanci potvrdil již v prvním poločase, když se třikrát prosadila útočnice Miedema. Poprvé překonala brankářku Lukášovou ve 24. minutě, o dvě minuty později pak využila jejího zaváhání a Arsenal vedl 2:0. Hattrick završila šest minut před přestávkou a do šaten se šlo za stavu 0:3.

Po změně stran se Miedema prosadila počtvrté, pátou branku londýnského celku pak z pokutového kopu přidala Little. Slavia však v závěru korigovala výsledek, když se 71. minutě radovala Svitková a druhou branku Pražanek přidala Persson.

První měření sil vyšlo lépe Arsenalu, který si výhrou 5:2 vytvořil dobrou pozici před domácí odvetou, která se odehraje 31.10. od 19:30 v borehamwoodském Meadow Parku.

Osmifinále LM 2019/20

SK Slavia Praha – Arsenal FC 2:5 (0:3)

Branky: 71. Svitková, 88. Persson – 24., 26., 39. a  52. Miedema, 58. Little (pen.)