8. 11. 2017

LM: Na úvod nadějná remíza Sparty s Linköpingem

V úvodním duelu osmifinále Ligy mistryň remizovala Sparta na domácí půdě se švédským Linköpingem. Do odvety, která se hraje za týden, půjdou tedy oba celky s výsledkem 1:1.

První velkou šanci měla v osmé minutě Stašková, Andersson v bráně hostí si s jejím pokusem poradila. Poté po přímém kopu Bertholdové hlavičkovala Raben nad. Další střelu aktivní Staškové Andersson opět lapila.

Největší šanci Linköpingu v první půli měla v 35. minutě Kildemoes, která donutila k zákroku Dorsey, ta stačila vyrazit na roh.

Druhý poločas začal pro Spartu výborně. Stašková vybojovala standardní situaci na hranici pokutového území. Míč si postavila Strom a levačkou parádně zavěsila - 1:0! Hosté odpověděli v za několik minut, po centru Sörensen se před bránou prosadila Hurtig - 1:1.

Zakončení švédské útočnice Banušić v 58. minutě vyrazila Dorsey na roh. Na druhé straně byla v šanci Stašková, ale hostující obrana míč nakonec odvrátila. A tak z přímého kopu zahrozila opět Banušić, Dorsey znovu vyrazila.

Devět minut před koncem to z dálky zkusila Stašková, Andersson s námahou zneškodnila. V závěru mohla otočit zápas Sörensen, Dorsey však předvedla parádní zákrok. První zápas tak skončil remízou 1:1, odveta se hraje za týden.

Zdroj: Sparta.cz