12. 10. 2017

LM: Slavia i Sparta postupují

Oba čeští zástupci ve středečních odvetách Ligy mistryň potvrdili svůj postup. Slavia i Sparta přivezly ze hřiště soupeřů dobré výsledky, své soupeře porazily i podruhé a postupují mezi šestnáct nejlepších celků.

Slavia nastoupila proti Minsku na hlavním stadionu v Edenu a svěřenkyně trenéra Medynského si se soupeřkami poradily i podruhé. První šance domácí fotbalistky nevyužily a hned ve 4. minutě udeřila hostující Duben. Pražanky však rychle reagovaly a vyrovnání v 7. minutě připravila pro Svitkovou Kožárová. Přes velkou převahu českého mistra se však odcházelo do šaten za jednobrankového vedení Bělorusek, když pokutový kop proměnila Khimich.

Po změně stran měla Slavia dále více ze hry a v 63. minutě opět vyrovnala Svitková. V závěrečných minutách mohlo být v Edenu ještě veseleji, nejdříve Cahynová zvýšila na 3:2 a následně se potřetí v utkání trefila Svitková. V poslední minutě ještě korigovala výsledek na 4:3 Ogbiagbevha. Slavia tak zvítězila po dramatickém průběhu i v odvetě a postupuje do dalšího kola.

SK Slavia Praha – FC Minsk 4:3 (1:2)
7., 63. a 85. Svitková, 82. Svitková – 4. Duben, 34. Khimich (p.), 90. Ogbiagbevha
Podrobnosti o utkání
první utkání 3:1, postupuje Slavia

ZÁZNAM UTKÁNÍ ZDE:

I Sparta nastoupila proti řeckému PAOK na hlavním stadionu na Letné a po úvodní výhře 5:0 na půdě soupeře si Pražanky připsaly výhru i v odvetě. Do vedení šel letenský tým v 27. minutě, když se trefila Stašková.

Po hodině hry přidala další branku zkušená Mocová a na konečných 3:0 upravila druhou trefou Stašková. Sparta tak ve dvojutkání neinkasovala a postupuje také do dalšího kola LM.

AC Sparta Praha – PAOK AC 3:0 (1:0)