25. 9. 2019

LM: Slavia postupuje přes Hibernian

Slávistky zvládly vstup do letošního ročníku Ligy mistryň, po výhře 4:1 v Edinburghu zvítězily i v domácí odvetě a po výhře 5:1 postupují do dalšího kola.

Pražanky vstoupily do duelu skvěle a hned v 5. minutě otevřela skóre Divišová. Pak ale otěže utkání převzaly hostující fotbalistky a hrálo se více na polovině Slavie. Po dvaceti minutách hry se navíc podařilo vyrovnat Gallacherové. Slavia ovšem byla velmi efektivní a před přestávkou vrátila vedení domácímu týmu Kožárová.

Po změně stran soupeřky své šance neproměnily, ovšem v 60. minutě se opět radovala Kožárová. Zanedlouho přidala čtvrtou branku Svitková a další branky byly na spadnutí. Ovšem Svitková své kličky nedotáhla do zdárného konce, gól Szewieczkové nebyl uznám pro ofsajd. Nakonec se však mohla slávistická útočnice radovat, v nastaveném čase upravila konečné skóre na 5:1.

Slavia si tak po dvou výhrách 4:1 a 5:1 zajistila postup mezi 16 nejlepších celků. Svého soupeře se fotbalistky z Vršovic dozvědí v pondělí, kdy proběhne los dalšího kola.

SK Slavia Praha – Hibernian FC 5:1 (2:1)
37. a 60. Kožárová, 5. Divišová, 69. Svitková, 90.+1 Szewieczková – 20. Gallacherová
první utkání 4:1, postupuje Slavia

Zda se do další fáze probojuje i Sparta, se dozvíme ve čtvrtek večer, kdy české mistryně hostí na Letné islandský Breidablik, kterému Pražanky podlehly v prvním měření sil 2:3.

26.9. 18:00 AC Sparta Praha – Breidablik Kópavogur (Letná)
první utkání 2:3

Ve středu se představila i česká útočnice v dresu Juventusu, Andrea Stašková nastoupila na půdě Barcelony až v 78. minutě a hned vzápětí se prosadila. Její přesný zásah však italským mistryním nestačil a po prohře 2:1 jde dál Barcelona, která zvítězila v prvním měření sil 2:0.

Slavia - Hibernian 5:1 (25.9.2019, Liga mistryň, Praha - Eden)