28. 3. 2018

LM: Slavia remizovala s Wolfsburgem, v soutěži však končí

V domácí odvetě čtvrtfinále Ligy mistryň uhrála Slavia s favorizovaným Wolfsburgem skvělou remízu 1:1, do další fáze však postupuje po výhře v prvním duelu německý mistr.

Odvetné utkání Slavia odehrála opět v Eden Aréně a po úvodních opatrných minutách poprvé zahrozily soupeřky, pokus Pajorová však zblokovala Bartovičová. Předvedla se také brankářka Votíková, která zlikvidovala ve 26. minutě pokus Wullaertové. Na druhé straně vzápětí zakončovala Divišová, brankářka Schultová však vyrážela na rohový kop.

Po půl hodině hry se už Slavia radovala. Svitková přiťukla míč Divišové a ta otřela svoji střelu o bližší tyčku a poslala Pražanky do vedení. Wolfsburg se snažil o vyrovnání před přestávkou však po přihrávce Pajorová orazítkovala Gunnarsdóttirová břevno.

Po změně stran opět zahrozily soupeřky, přesněji Kerschowskiová, její střelu však opět vytěsnila Votíková na rohový kop. Slavia se snažila navýšit vedení, na centr Kožárové však Jessenová nedosáhla. Vyrovnání bohužel přišlo v 68. minutě, když se trefila Polka Pajorová. Deset minut před koncem měla Slavia štěstí, Votíkové v brance pomohla tyčka.

Utkání nakonec skončilo tedy remízou 1:1, Slavia po sedmé v řadě v Edenu neprohrála. Do semifinále však postupuje Wolfsburg, který v domácím utkání dominoval a zvítězil 5:0.