13. 9. 2018

LM: Slavia rozhodla po přestávce

Slavii čekalo první utkání Ligy mistryň na půdě Gintry Universitetas a Pražanky odjíždějí z Litvy s výhrou 3:0. Odveta je na programu za čtrnáct dní v Praze.

Pražanky do duelu nastoupily bez nemocné Svitkové a první okamžiky utkání se jim vydařily. Ovšem v desáté minutě napřáhla ke střele Alekperová a orazítkovala břevno slávistické branky. Na druhé straně zakončovala po chybě brankářky Divišová, její lob však skončil pouze v boční síti.

O chvilku později předvedla Slavia povedenou kombinaci, střela Kožárové však nebyla příliš razantní, další pokus české útočnice z otočky skončil v náručí brankářky. Gintra i nadále zlobila, nejdříve zastavila slibně se rozvíjející akci za cenu žluté karty Bartovičová, následně velké sólo Cleopfilové skvěle vychytala Votíková.

Skóre se měnilo až po změně stran a radovala se Slavia. Centr Bartoňové poslala v 63. minutě z voleje do sítě Michaela Dubcová. Deset minut před koncem bylo v hostujícím táboře ještě veseleji, když po levé straně unikla Szewieczová a z úhlu prostřelila domácí brankářku. V závěru ještě využila chybu v rozehrávce litevského týmu Michaela Dubcová a svojí druhou brankou zvýšila na konečných 3:0 pro Slavii.

Odveta je na programu ve čtvrtek 26. září od 18:30 hodin na stadionu Viktorie Žižkov.

Gintra Universitetas – SK Slavia Praha 0:3 (0:0)