9. 11. 2017

LM: Slavia veze z Islandu do odvety výhru 2:1

České mistryně vstoupily do osmifinále Ligy mistryň výhrou na Islandu. Slavia porazila Stjarnan 2:1 a do domácí odvety, která se hraje za týden v Edenu, si odvezla dobrý výsledek a tři body.

Utkání se v Reykjavíku odehrálo na umělé trávě, z nebe se také snášely sněhové vločky. Slavia v úvodních minutách držela více míč na svých kopačkách, výraznější šance ale přišly spíše před její brankou, obrana Pražanek však nebezpečné situace přežila. Skóre se poprvé měnilo po třiceti šesti minutách, přesně k tyči zamířila Divišová a Slavia v poločase vedla 1:0.

I po přestávce patřily první minuty spíše Slavii, postupem času však začaly domácí hráčky vystrkovat růžky. V 69. minutě bohužel po rohovém kopu vyrovnala Pedersen, ovšem o dvě minutky později svěřenkyně trenéra Medynského opět vedly. V pokutovém území byla faulována Szewieczková a penaltu s přehledem proměnila Svitková.