11. 9. 2019

LM: Slavia vítězně, Sparta jede domu bez bodu

Ve středu večer vstoupily do letošního ročníku Ligy mistryň oba české celky. K výhře Slavie na půdě skotských Hibernian přispěla Kožárová hattrickem, Sparta neudržela na Islandu vedení a jede domu bez bodu. Odvety se hrají v Praze za čtrnáct dní.

Jako první nastoupila k utkání Slavia, proti které se na stadionu Easter Road v Edinburgu postavil skotský vicemistr Hibernian. Do vedení šly již na konci druhé minuty domácí fotbalistky, po rohovém kopu se radovala Hunterová.

Srovnáno bylo ve 36. minutě, po rychlé kombinaci středem využila přihrávky Svitkové Kožárová a nedala brankářce šanci. Do přestávky již Slavia vedla, když Svitková na pravé straně vybojovala míč, který se nakonec se štěstím dostal před branku k volné Kožárové a ta se trefila podruhé. Za dvě minuty bylo ještě veseleji, když napřáhla ke střele Jarchovská a bylo to 1:3.

Čtvrt hodiny před koncem využily sešívané dalšího zaváhání domácí obrany a Kožárová svojí třetí brankou navýšila vedení. Slavia si tak z Edinburghu veze skvělý výsledek, odveta se odehraje ve středu 25. září od 18:30 hodin v Edenu.

Hibernian – Slavia 1:4 (1:3)
2. Hunterová – 36., 40. a 75. Kožárová, 42. Jarchovská

Mistrovská Sparta se představila na půdě islandského Breidabliku a i v tomto utkání padla brzká branka. Již ve třetí minutě poslala Pražanky do vedení Američanka Burkenroadová, která se prosadila z otočky uvnitř pokutového území.

Islanďankám se podařilo vyrovnat po čtvrt hodině hry, centr Gunnlaugsdóttirové z levé strany poslala na přední tyči do sítě Thorvaldsdóttirová. Sparta měla v dalších minutách štěstí při šancích domácích fotbalistek, ale vedení vrátila letenským opět Burkenroadová.

Po změně stran se ozvala branková konstrukce za domácí brankářkou, tentokrát po střele Lucie Martínkové. V dalších minutách však zažívala perné chvilky letenská brankářka, skóre se nakonec měnilo dvanáct minut před koncem, když se po centru prosadila hlavou opět Thorvaldsdóttirová.

Domácím se bohužel za dvě minuty podařil obrat, když využily nedůrazu v letenské obraně a Vilhjálmsdóttirová dala na 3:2. Sparta tedy jede z Islandu bez bodu, odveta mezi oběma soupeři je na programu ve čtvrtek 26. září od 18 hodin na Letné.

Breidablik – Sparta 3:2 (1:1)
15. a 78. Thorvaldsdóttirová, 80. Vilhjálmsdóttirová - 3. a 36. Burkenroadová

Ve středu se také představila česká reprezentantka Andrea Stašková, která byla v základní sestavě Juventusu v domácím utkání proti favorizované Barceloně. Na hřišti pobyla mladá útočnice 52. minut a v duelu se více dařilo španělskému týmu, který si po brankách kapitánky Putellasové a Torrejónové odvezl z Turína tři body – 0:2.