31. 10. 2019

LM: Slávistky ve čtvrtek na Arsenalu

Ve čtvrtek večer sehraje Slavia odvetu semifinále Ligy mistryň na půdě Arsenalu. Londýnský celek vyhrál v Edenu 5:2 a je blíže k postupu.

Pražanky jsou si vědomy síly soupeře, což předvedl již v Praze, kde se čtyřikrát radovala střelkyně Miedemová. „Je to skvělá hráčka, rychlá, silová. Je to těžké, ale věřím, že si s ní poradím lépe než doma,“ uvedla pro slavia.cz Simona Necidová.

„Ukázala, že je jednou z nejlepších fotbalistek světa, hrála finále mistrovství světa, má hlavně obrovský přehled ve hře a výběr místa. Vysokou kvalitu mají i všechny její spoluhráčky. Arsenal má za sebou těžký domácí zápas s Manchesterem City, uvidíme, jakou vyberou sestavu proti nám ve chvíli, kdy je o postupu vlastně rozhodnuto,“ konstatoval trenér Kolomazník. 


Slavia si přeje lepší výsledek než v prvním měření sil. „Nesmíme se bát kombinovat a držet víc míč. Hrát co nejpřesněji a vyvarovat se chyb. Je to také hodně o našem sebevědomí. V závěru prvního zápasu jsme si ale dokázaly, že se jim dokážeme vyrovnat. Musíme bojovat a ukázat jim, že taky něco dovedeme,“ sdělila zkušená Petra Divišová pro klubový web.

Trenér Michal Kolomazník si přeje méně chyb ve hře svých svěřenkyň. „Stojí proti nám obrovská kvalita, o tom se mohli přesvědčit diváci v Edenu. Soupeřky rychle kombinovaly, předvedly skvělou techniku s míčem. Mrzí mě, že jsme jim svými chybami zápas hlavně v prvním poločase ulehčili. Věřím, že dokážeme v odvetě předvést mnohem lepší výkon a uhrát přijatelnější výsledek,“ uvedl.

První měření sil tedy vyšlo lépe Arsenalu, který si výhrou 5:2 vytvořil dobrou pozici před domácí odvetou, která se odehraje 31.10. od 20:30 hodin v borehamwoodském Meadow Parku. Živě by mělo být utkání vysíláno na stránkách arsenal.com.

Arsenal FC – SK Slavia Praha
31.10, 20:30 SEČ, Meadow Park, Borehamwood, ENG
první utkání 5:2