2. 7. 2021

LM: Slovácko v premiéře čeká Bordeaux

Páteční los ve švýcarském Nyonu určil soupeřky pro Slovácko v prvním kole letošního ročníku Ligy mistryň. Moravanky čeká při premiéře v evropských pohárech FC Girondins de Bordeaux.

Letošní ročník Ligy mistryň se hraje v novém formátu a Česká republika bude mít poprvé tři zástupce v soutěži. V prvním kole ligové části se představí i třetí tým české nejvyšší soutěže Slovácko. Tato fáze soutěže se odehraje formou miniturnajů čtyř týmů, které se hrají systémem semifinále a následně finále a o třetí místo. Do druhého kola postoupí pouze vítěz skupiny.

Slovácko se v semifinále svého miniturnaje utká s třetím týmem francouzské ligy FC Girondins de Bordeaux, druhou dvojici tvoří dánské Brøndby IF a švédský Kristianstads DFF, který bude hostit celou skupinu. První utkání jsou na programu 18. srpna, duely o umístění o tři dny později 21. srpna. 

„Los nám přidělil soupeře, kteří možná nemají až takový zvuk, ale v ženském fotbale patří k velmi silným týmům. Čekají nás hodně těžké zápasy. Těšíme se na nové zkušenosti a srovnání se špičkovými týmy Evropy," uvedl po losu pro klubový web trenér Slovácka Petr Bláha.

„Osobně jsem si nejvíce přála Arsenal nebo španělské Levante. Francouzská liga patří k těm nejlepším v Evropě, takže to bude určitě zajímavé srovnání. Věřím, že se na zápas připravíme co nejlépe, i když si samozřejmě uvědomujeme, jak těžká zkušenost nás čeká. Bordeaux bude favoritem, ale půjdeme do toho s tím, že chceme vyhrát a kdo ví, třeba ještě bude příležitost splnit si svůj dětský sen a s Arsenalem se potkat v dalším kole. Nepřipouštím si, že bychom něco vzdali předem, i tady platí, že všechno je možné,“ svěřila se Kristýna Janků.

Sparta a Slavia se zapojí do soutěže ve druhém kole a soupeře se dozvědí 22. srpna. Letenský tým se zúčastní mistrovské části, vicemistryně z Edenu čeká ligová část. Bude se hrát systémem doma/venku a vítězky postoupí do skupinové fáze, která je další letošní novinkou soutěže.

Kompletní ročník Ligy mistryň bude možné sledovat živě na kanálu youtube společnosti DAZN.

Kompletní los 1. kola Ligy mistryň najdete na webu UEFA.com.